Zmiany w formularzach ZZA/ZUA

W związku z wchodzącymi 16 maja zmianami w formularzach ZZA/ZUA dodaliśmy możliwość dodania kodu zawodu. Nowy obowiązek dla płatników wynika z art. 10 Ustawy z dnia 14.05.2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. poz. 875, z późn. zm.). Podczas wypełniania deklaracji ZUA/ZZA kod zawodu jest polem obowiązkowym. Kod zawodu można wybrać z rozwijanej listy.

hrappka

Jeżeli na spółce włączony jest moduł Deklaracje, to w momencie wystawienia umowy wymagane jest, aby pole Nazwa Zawodu na Stanowisku było uzupełnione, jeśli nie jest, pokaże nam się komunikat:

hrappka

Okno edycji stanowiska:

hrappka

Powiadomienie o dacie końca orzeczenia o stopniu niepełnosprawności

Stworzyliśmy nowe powiadomienie przypominające o końcu orzeczenia o stopniu niepełnosprawności. Powiadomienie można skonfigurować w Ustawienia > Konfiguracja > Powiadomienia > Pracownicy i Kandydaci.

hrappka hrappka

Import wpisów mieszkaniowych

Aby usprawnić Państwu proces wprowadzania danych dotyczących mieszkań dodaliśmy możliwość importowana wpisów mieszkaniowych, z uwzględnieniem następujących danych:

hrappka

Import jest możliwy w Ustawieniach > Import po wybraniu kategori “Wpisy Mieszkaniowe”.

Nowa kolumna na liście Mieszkań

Dodaliśmy nową kolumnę na liście Mieszkań– “Opiekunowie”.

Nowe kolumny na liście Pracowników

Dodaliśmy dwie nowe kolumny na liście pracowników: Opiekunowie Klienta (B.u. – Bieżąca umowa) oraz Opiekunowie Klienta (N.u. – Nowa umowa).

hrappka

Nowa opcja na liście Klientów

Dodatkowo na liście Klientów, pojawiła się nowa opcja: masowe dodawanie opiekunów pracowników Klienta.

 

hrappka

Tagi na liście Zobowiązań i Należności

Umożliwiliśmy dodawanie tagów do Zobowiązań i Należności. Dodanie tagu jest możliwe z poziomu kolumny Akcja oraz podczas oznaczania Zobowiązań/Należności jako zapłacone.

hrappka

Co więcej, na listach Zobowiązań oraz Należności dodaliśmy nowy filtr – “Tagi na płatności” co umożliwia filtrowanie płatności po tagach. Rozliczenia > Zobowiązania/Należności > Filtr.

hrappka

Nowy filtr na liście Zezwoleń

Na liście Zezwoleń, dodaliśmy filtr umożliwiający filtrowanie listy po miejscu pracy.

Szczegóły urlopów na Rozliczeniach pracowników

Na pierwszym kroku rozliczenia umowy o pracę dodaliśmy nowe tooltipy dla urlopów wypoczynkowych i okolicznościowych pokazujące, w jaki sposób dla tych urlopów naliczane są stawki:

hrappka hrappka

Zapraszamy do wypróbowania nowych rozwiązań.

Pozdrawiamy,
Zespół HRappka.pl