Delegowanie na podstawie daty trwania umowy lub wizy

Od teraz w zezwoleniach typu “Delegowanie” w sekcji “Podstawowe informacje delegowania” możliwe jest delegowanie na podstawie dat trwania umowy lub wizy pracownika. Okres delegowania zostanie skopiowany z dat początku i końca wybranego dokumentu.

hrappka

Szablony danych w delegowaniu

Umożliwiliśmy zapisywanie szablonów wniosków dokumentów w sekcji “Delegowanie”, analogicznie jak na zezwoleniach dotyczących legalizacji. Przy dodawaniu kolejnych zezwoleń, możliwe jest wypełnienie ich na podstawie zapisanego szablonu danych.

Ważne! “Informacje o czasie pracy i wynagrodzeniu pracownika w okresie ubiegania się o zaświadczenie A1” nie są zapisywane w szablonie.

Możliwość ręcznego uzupełniania danych w US-55

Dodaliśmy możliwość ręcznego wpisania danych w sekcji “Informacje o miejscu wykonywania pracy” w dokumencie US-55 (dostępnym w sekcji Zezwolenia>Delegowanie). Pola, które od dziś można ręcznie uzupełnić to “Rodzaj wykonywanej pracy” oraz “Okres obowiązywania umowy, na podstawie której wykonywana jest praca”.

Dodawanie pracownikowi premii w walucie zagranicznej

Od teraz możliwe jest dodanie pracownikowi premii w walucie zagranicznej. Aby to zrobić, należy w grafiku pracownika, dodać wpis o typie “Premia”.

hrappka

Następnie trzeba wskazać rodzaj, typ, kwotę i walutę premii.

hrappka

Wydruk KP

Dodaliśmy systemowy wydruk dowodu wpłaty KP (kasa przyjęła). Aby go wygenerować, należy przejść do sekcji Rozliczenia > Należności, a następnie kolejno zaznaczyć checkboxami interesujące nas należności, wybrać przycisk “Akcje”, a potem “Wydruk KP”. Wydruk można wygenerować z domyślnego lub własnego szablonu.

hrappka

Zmiany na wystawianiu umowy z poziomu modułu rekrutacji

Od teraz, przy wystawianiu umowy z poziomu listy aplikacji oraz listy kandydatów dane do umowy (Klient, Stanowisko, Typ umowy) będą generować się na podstawie parametrów uzupełnionych w rekrutacji.

Dashboard workflow

Nowością w systemie jest sekcja dashboardu dla procesów zdefiniowanych w systemie.

hrappka

Można na niej skorzystać z filtrów i wybrać procesy po ich typie, dacie dodania, Kliencie (do którego przypisany jest proces) lub zewnętrznych identyfikatorze (ID) zadania.

Procesy prezentowane są zbiorczo według statusów zdefiniowanych w systemie.

hrappka

Rozbudowa modułu transportu

Dokonaliśmy zmian w module transportu. Przy dodawaniu transportu danego pracownika w polach “Adres z” i “Adres do”, system prezentuje sugestie: adres zamieszkania pracownika, adres Klienta, adres mieszkania, do którego pracownik jest przypisany. Wciąż istnieje jednak możliwość wpisania tych adresów ręcznie.

Dodatkowo na liście transportów (Główna>Transport) dodaliśmy kolumny:

  • “Adres z” ,
  • “Adres do”.
hrappka

Nowe kolumny na liście pracowników

Na liście pracowników dodaliśmy kolumny:

  1. “Aktualne zezwolenia na pobyt”
  2. “Aktualne zezwolenia na pracę”.

Podczas filtrowania listy pracowników po istniejących zezwoleniach pracowników, gdy wybierzemy opcję “Aktualne” lub “Tak”, poniżej zostanie zaprezentowane dodatkowe kryterium wyszukiwania – “firma”. Dzięki niemu będzie można zaprezentować pracowników, których zezwolenia były dodane na wybranej spółce. Opcja ma zastosowanie dla firm posiadających w HRappce więcej niż jeden podmiot.

hrappka

Zapraszamy do wypróbowania nowych rozwiązań.