Nowości w systemie HRappka – 22.05.19

Rekrutacja

Współdzielenie kandydatur:

1. Okno wysyłania kandydatury

Zmodyfikowaliśmy okno wysyłki e-maila podczas współdzielenia kandydatur, dzięki czemu wysyłka powinna być szybsza i bardziej przyjemna. Co więcej:

  • stworzyliśmy nowy domyślny tytuł wiadomości – zawierający nazwę firmy i osobę współdzielącą – np. “Anna Major z Soulab współdzieli Ci kandydaturę”,
  • w tytule emaila dodaliśmy możliwość jej przetłumaczenia,
  • w domyślnej treści maila dodaliśmy przycisk “Przejdź do kandydatów”,
  • opcje dostępne pod treścią wiadomości zapamiętywane są jako domyślne i powielane podczas kolejnego współdzielenia kandydatur.
Współdzielenie kandydatur

2. Wygląd współdzielonych kandydatur

  • Ukryliśmy nieuzupełnione pola danych identyfikacyjnych kandydata
  • W ankiecie oceny dodaliśmy możliwość edycji uzupełnionej wcześniej ankiety
Współdzielenie kandydatur

Aktualizacja atrybutów na pracowniku / kandydacie

W sytuacji gdy osoba, której współdzielimy kandydaturę uzupełni atrybuty w formularzu oceny to atrybuty dodane już na kandydacie zostaną zaktualizowane.

Integracja z portalem szukampracy.pl

Dodaliśmy integrację z portalem szukampracy.pl. Aby opublikować ogłoszenie na portalu szukampracy.pl należy na konkretnej rekrutacji, w zakładce ogłoszenia odszukać wiersz portalu szukampracy.pl i kliknąć Opublikuj. Następnie należy uzupełnić informacje i kliknąć Opublikuj.

Uwaga! Podczas publikowania ogłoszenia po raz pierwszy należy skopiować link na górze strony (to link do pliku, który zawsze zawiera aktywne rekrutacje) oraz jednorazowo przesłać link na kontakt@szukampracy.pl z prośbą o wstawienie linku do Państwa konta w systemie.

Integracja z portalem szukampracy.pl

Ustawienia

Nowy wygląd ustawień formularzy

Zaktualizowaliśmy wygląd ustawień formularzy, aby uprościć Państwu ich konfigurację. Edycja widoczności/wymagalności pól podstawowych oraz edycja atrybutów jest możliwa po najechaniu na wiersz wybranego pola/atrybutu i kliknięciu edytuj.

Co więcej z formularzach w zakładce Pracownicy dodaliśmy kolumnę „Pola widoczne przy współdzieleniu kandydatury”, która umożliwia konfigurację pól widocznych/wymaganych dla osób, którym współdzielimy kandydaturę.

Nowy wygląd ustawień formularzy
Nowy wygląd ustawień formularzy

Wydruki

Podczas generowania wydruków, jeżeli nie ma danych do podstawienia za znacznik domyślnie podstawiane jest słowo “Brak”. W Ustawieniach > Wydruki > „Kiedy brak wartości wyświetlaj” dodaliśmy możliwość zmiany elementu, który ma się wyświetlać gdy znacznik nie ma wartości. Aby nic się nie wyświetlało należy zostawić pole puste i zapisać.

Wydruki

Zatrudnianie cudzoziemców

Pole data zakończenia pracy

Podczas wycofywania wniosku (na konkretnym oświadczeniu o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi > Wycofanie oświadczenia) dodaliśmy pole “Data zakończenia pracy”.

Zatrudnianie cudzoziemców

Nowe znaczniki

W Ustawieniach > Wydruki dodaliśmy dwa nowe znaczniki, z których możecie Państwo skorzystać podczas tworzenia wydruków o wycofanie oświadczenia i zgłoszenie rozpoczecia pracy:

  • Adres urzędu pracy: {%Adres adresata wniosku%}
  • Nazwa urzędu pracy: {%Nazwa adresata wniosku%}

Pole pozostało dni

Na profilu pracownika w Zezwoleniach > Obcokrajowcy, na konkretnym zezwoleniu (lub wizie, czy paszporcie biometrycznym), który posiada rubrykę „Informacje dodatkowe” dodaliśmy informację „Pozostało dni”. W przypadku zezwoleń pokazuje ona ilość dni, która pozostała do końca ważności dokumentu, a w przypadku wiz i paszportów pokazuje ilość dni, która została do końca pobytu.

Zatrudnianie cudzoziemców

Filtrowanie wyników

Aby możliwe było filtrowanie listy pracowników po Kliencie należy wpierw wyfiltrować pracowników z umowami (w filtrze „Z umowami” opcja Tak). Dopiero wtedy pojawi się wiersz, w którym można wybrać Klienta.

Filtrowanie wyników

Zapraszamy do wypróbowania nowych rozwiązań.