Rejestrowanie czasu pracy pozwala sprawnie kontrolować czas pracy pracowników, co może w znacznym stopniu wpłynąć na efektywność pracy, usprawnić zarządzanie pracownikami i skrócić czas pracy pracowników biurowych i działów HR. W czym system RCP może Cię wyręczyć?

Tworzenie grafików pracy

Wraz ze wzrostem ilości pracowników tworzenie harmonogramu pracy staje się coraz trudniejsze. Aby usprawnić ten proces oraz uniknąć błędów warto sięgnąć po odpowiednie oprogramowanie, które zautomatyzuje tworzenie grafików. Tworzenie grafików w systemie online pozwala na sprawny dostęp, łatwe wprowadzanie zmian oraz kontrolę pełności zapotrzebowania.

Automatyczne planowanie

Automatyczne planowanie pozwala na automatyzacje procesu tworzenia grafików na postawie wprowadzonej konfiguracji czasu pracy oraz pracowników przypisanych do projektu.

Rejestracja czasu pracy

System RCP umożliwia rejestrowanie czasu pracy pracowników, czyli wejść i wyjść z miejsca pracy (również na przerwę). Może się to odbywać za pomocą zeskanowania karty magnetycznej lub wpisania kodu pracownika. Godziny zarejestrowane przez moduł RCP można porównać w zestawieniu z grafikiem pracy. Co więcej, funkcja normowania czasu pracy pozwala unormować godziny pracy w przypadku, gdy pracownik przyszedł do pracy za wcześnie lub wyszedł za późno. Ważne jest również automatyczne obliczanie nadgodzin

Aplikacja dla pracowników

Aplikacja dla pracowników, dostępna w systemie RCP pozwala pracownikom:

  • mieć wgląd w swój grafik,
  • zgłaszać przepracowane godziny pracy (które muszą być zatwierdzone przez osobę kadrową),
  • zgłosić chęć urlopu,
  • mieć wgląd w swoje dane osobowe z możliwością zgłoszenia zmiany.

Elektroniczne wnioski urlopowe

Elektroniczne wnioski urlopowe pozwalają znacznie usprawnić proces brania urlopu przez pracowników. Z poziomu aplikacji mogą oni zgłosić chęć wzięcia urlopu. Wpis ten musi zostać zaakceptowany przez przełożonego.

Rozliczanie pracowników na podstawie grafików

System HRappka umożliwia rozliczanie pracowników na podstawie zatwierdzonych godzin pracy. Planowanie pracy, rejestracja pracy i rozliczenia pracownicze w jednym, kompleksowym systemie pozwalają oszczędzić czas pracy pracowników kadrowych oraz uniknąć błędów, czy luk informacyjnych.

Dodatkowe funkcjonalnosci modułu RCP w systemie HRappka:

  • rozliczanie klientów na postawie przepracowanych godzin pracowników,
  • normowanie godzin pracy

Zautomatyzuj ewidencję czasu pracy z systemem HRappka!

  • Grafiki pracy
  • Rejestracja czasu pracy
  • Dostęp dla pracowników
  • Normowanie