Portal No Fluff Jobs przygotował raport „Doświadczenia kandydatów w IT 2020”, w którym opisuje między innymi potrzeby i oczekiwania kandydatów względem pracodawców w branży IT. Czy twoja oferta jest dostosowana do oczekiwań kandydatów? Sprawdź!

Jakich informacji o stanowisku pracy oczekują kandydaci w branży IT?

Źródło: No Fluff Jobs: „[Raport] Candidate Experience. Doświadczenia kandydatów w IT w 2020 r.

Wymagania różnią się w zależności od stanowiska, jednakże dla wszystkich najważniejsza jest informacja o wynagrodzeniu. Warto zatem pamiętać, aby w ogłoszeniu rekrutacyjnym zawrzeć informacje o widełkach finansowych. Sprostanie oczekiwaniom kandydatów będzie miało pozytywny wpływ na candidate experience i pozytywne postrzeganie firmy.

Co więcej, w informacjach o rekrutacji warto zawrzeć :

  • etapy rekrutacji,
  • możliwości rozwoju,
  • możliwości pracy zdalnej,
  • informacje o zespole (np. wielkość, relacje),
  • zadania i obowiązki stanowiska (dobrze sprecyzowane),
  • lokalizację biura,
  • dodatkowe informacje o firmie (wartości, misja),
  • warunki pracy i formę zatrudnienia,
  • wymagania technologiczne (stack technologiczny),
  • benefity,
  • inne.

Benefity już nie takie ważne?

Wg. raportu benefity są istotne jedynie dla młodszych stażem pracowników (juniorów), a docenia je jedynie 5% midów i seniorów.