Pandemia koronawirusa zmusiła większość firm przejść do home office. Zjawisko to nie ominęło również branżę HR i stworzyło wiele wyzwań dla agencji pracy oraz działów HR i wzbudziła potrzebę znalezienia innowacyjnych rozwiązań. Wśród takich rozwiązań znajdują się między innymi oprogramowania HR. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania oraz dlaczego warto zainwestować w system HR szczególnie podczas pracy zdalnej? 

Co to jest system HR?

System HR to oprogramowanie, które służy do automatyzacji procesów w firmach, zajmujących się rekrutacją lub działach HR. System HR pozwala lepiej zarządzać procesami w firmie, skuteczniej zarządzać dokumentami oraz sprawniej realizować strategię organizacji.

Czemu oprogramowanie HR sprawdza się podczas pracy zdalnej?

Dostępny w chmurze

System HR przechowuje dane firmowe w chmurze. Dzięki temu dostęp do danych jest możliwy z każdego miejsca na ziemi. Na przykład, aby uzyskać dostęp do danych w systemie HRappka.pl , nie trzeba instalować żadnej aplikacji. Można zalogować się z dowolnego urządzenia z każdego miejsca na ziemi.

Minimalizacja papierowej dokumentacji

O digitalizacji dokumentacji w firmach mówi się coraz częściej. 

Z systemem HR można zrezygnować z prowadzenia dokumentacji w tradycyjnej formie. HRappka pozwala zminimalizować papierową dokumentację poprzez:

  • przechowywanie wszystkich danych o pracownikach w systemie
  • wystawienie e-umów
  • elektroniczne wnioski urlopowe
  • elektroniczny obieg faktur
  • automatyczne generowanie przystąpień pracowników do PPK.

Ponadto system HRappka.pl jest zgodny z ustawą o e-dokumentacji, co umożliwia przeniesie wszystkich akt osobowych do chmury i ograniczenie dokumentacji papierowej.

Bezpieczeństwo danych

Bezpieczeństwo danych w firmie ma ogromne znaczenie szczególnie podczas pracy zdalnej. Firma, która użytkuje system HR może skupić się na bieżących czynnościach biznesowych, podczas gdy system dba o bezpieczeństwo danych firmowych. Na przykład, system HRappka.pl:

  • zabezpiecza i kontroluje dostęp do danych
  • aktualizuje serwery
  • chroni przed atakami z zewnątrz
  • systematycznie tworzy kopii baz danych

Oszczędza czas

Zainwestuj w system, bo dzięki temu zyskasz o wiele więcej. Podczas gdy system wspiera specjalistów w wielu aspektach ich codziennych obowiązków, oferując kompleksową automatyzację, rekruterzy mogą poświęcić czas na selekcję kandydatów, przeprowadzić dogłębna rozmowę rekrutacyjną tak, żeby znaleźć pracownika idealnego. Na naszym blogu pisaliśmy już o tym, jak wybrać odpowiedni system HR. Zapraszamy do lektury.

A Ty już korzystasz z systemu HR? Skontaktuj się z nami, żeby już dziś przetestować system HRappka.pl. Z naszego systemu obecnie korzysta ponad 2000 użytkowników.

 

Czytaj więcej:

System HR: trendy w rozwoju

Jak zorganizować pracę zdalną w działach HR i Agencjach Pracy?

System HR – jak wybrać?