fb Nowości w systemie HRappka - 22.05.19 • Hrappka

Nowości w systemie HRappka - 22.05.19

Rekrutacja

Współdzielenie kandydatur:

1. Okno wysyłania kandydatury

Zmodyfikowaliśmy okno wysyłki e-maila podczas współdzielenia kandydatur, dzięki czemu wysyłka powinna być szybsza i bardziej przyjemna. Co więcej:

 • stworzyliśmy nowy domyślny tytuł wiadomości - zawierający nazwę firmy i osobę współdzielącą - np. “Anna Major z Soulab współdzieli Ci kandydaturę”,
 • w tytule emaila dodaliśmy możliwość jej przetłumaczenia,
 • w domyślnej treści maila dodaliśmy przycisk “Przejdź do kandydatów",
 • opcje dostępne pod treścią wiadomości zapamiętywane są jako domyślne i powielane podczas kolejnego współdzielenia kandydatur.
HRappka

2. Wygląd współdzielonych kandydatur

 • Ukryliśmy nieuzupełnione pola danych identyfikacyjnych kandydata
 • W ankiecie oceny dodaliśmy możliwość edycji uzupełnionej wcześniej ankiety
HRappka

Aktualizacja atrybutów na pracowniku / kandydacie

W sytuacji gdy osoba, której współdzielimy kandydaturę uzupełni atrybuty w formularzu oceny to atrybuty dodane już na kandydacie zostaną zaktualizowane.

Integracja z portalem szukampracy.pl

Dodaliśmy integrację z portalem szukampracy.pl. Aby opublikować ogłoszenie na portalu szukampracy.pl należy na konkretnej rekrutacji, w zakładce ogłoszenia odszukać wiersz portalu szukampracy.pl i kliknąć Opublikuj. Następnie należy uzupełnić informacje i kliknąć Opublikuj.

Uwaga! Podczas publikowania ogłoszenia po raz pierwszy należy skopiować link na górze strony (to link do pliku, który zawsze zawiera aktywne rekrutacje) oraz jednorazowo przesłać link na kontakt@szukampracy.pl z prośbą o wstawienie linku do Państwa konta w systemie.

HRappka

Ustawienia

Nowy wygląd ustawień formularzy

Zaktualizowaliśmy wygląd ustawień formularzy, aby uprościć Państwu ich konfigurację. Edycja widoczności/wymagalności pól podstawowych oraz edycja atrybutów jest możliwa po najechaniu na wiersz wybranego pola/atrybutu i kliknięciu edytuj.

Co więcej z formularzach w zakładce Pracownicy dodaliśmy kolumnę "Pola widoczne przy współdzieleniu kandydatury", która umożliwia konfigurację pól widocznych/wymaganych dla osób, którym współdzielimy kandydaturę.

HRappka HRappka

Wydruki

Podczas generowania wydruków, jeżeli nie ma danych do podstawienia za znacznik domyślnie podstawiane jest słowo “Brak”. W Ustawieniach > Wydruki > "Kiedy brak wartości wyświetlaj" dodaliśmy możliwość zmiany elementu, który ma się wyświetlać gdy znacznik nie ma wartości. Aby nic się nie wyświetlało należy zostawić pole puste i zapisać.

HRappka

Zatrudnianie cudzoziemców

Pole data zakończenia pracy

Podczas wycofywania wniosku (na konkretnym oświadczeniu o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi > Wycofanie oświadczenia) dodaliśmy pole “Data zakończenia pracy”.

HRappka

Nowe znaczniki

W Ustawieniach > Wydruki dodaliśmy dwa nowe znaczniki, z których możecie Państwo skorzystać podczas tworzenia wydruków o wycofanie oświadczenia i zgłoszenie rozpoczecia pracy:

 • Adres urzędu pracy: {%Adres adresata wniosku%}
 • Nazwa urzędu pracy: {%Nazwa adresata wniosku%}

Pole pozostało dni

Na profilu pracownika w Zezwoleniach > Obcokrajowcy, na konkretnym zezwoleniu (lub wizie, czy paszporcie biometrycznym), który posiada rubrykę "Informacje dodatkowe" dodaliśmy informację "Pozostało dni”. W przypadku zezwoleń pokazuje ona ilość dni, która pozostała do końca ważności dokumentu, a w przypadku wiz i paszportów pokazuje ilość dni, która została do końca pobytu.

HRappka

Filtrowanie wyników

Aby możliwe było filtrowanie listy pracowników po Kliencie należy wpierw wyfiltrować pracowników z umowami (w filtrze "Z umowami" opcja Tak). Dopiero wtedy pojawi się wiersz, w którym można wybrać Klienta.

HRappka

Zapraszamy do wypróbowania nowych rozwiązań.

TAGI

 • Agencja Pracy Tymczasowej
 • Agencja Zatrudnienia
 • Pośrednictwo pracy
 • Rekrutacje
 • System do rekrutacji
 • Program do rekrutacji
 • System ATS
Blog Image
Profile Image

Efektywna rekrutacja 2019. Jak wybrać najlepszy system rekrutacyjny? 8 najważniejszych funkcji

Na co należy zwrócić uwagę wybierając program do rekrutacji?

Blog Image
Profile Image

8 funkcji systemów rekrutacyjnych, które sprawdzą się w modelu RPO

Sprawdź jakie funkcje systemu rekrutacyjnego mogą poprawić jakość twoich usług RPO.

Blog Image
Profile Image

Mierniki w rekrutacji. Top 6 najważniejszych [2018]

Jak poprawić skuteczność rekrutacji? Podstawą jest mierzenie efektywności rekrutacji - określenie podstawowych mierników, pomiary i analiza danych.