fb Rekrutacja międzynarodowa 2018 - jak szukać i rekrutować poza granicami Polski? Najlepsze narzędzie do rekrutacji. • Hrappka

Rekrutacja międzynarodowa 2018 - jak szukać i rekrutować poza granicami Polski?

Blog Image

Zatrudnianie obcokrajowców, najczęściej Ukraińców i Białorusinów w Polsce staje się coraz częstszą praktyką. Wiele agencji pracy tymczasowej, agencji zatrudnienia, czy pośrednictwa pracy, specjalizuje się właśnie w outsourcingu obcokrajowców. Jak zatem najlepiej poradzić sobie z rekrutowaniem cudzoziemców? Jak ominąć barierę językową tanim kosztem?

Wielojęzyczny system rekrutacyjny

System rekrutacyjny dopasowany do potrzeb firm zatrudniających obcokrajowców to podstawa w branży outsourcingu pracowników. Dostęp do programu w kilku językach jest ogromnym ułatwieniem, szczególnie gdy osoby zza granicy mają problemy z rodzimym językiem pracodawcy. Pomoże Ci to pracować z zagranicznymi pracownikami i partnerami rekrutacyjnymi, pracującymi na miejscu w kraju, z którego zatrudniasz pracowników.

Wielojęzyczne ogłoszenia i formularze rekrutacyjne

Poprawne skonstruowanie ogłoszenia o pracę jest kluczem do sukcesu w międzynarodowej rekrutacji. System rekrutacyjny, który automatycznie tłumaczy ogłoszenia o pracę na wybrane języki i pozwala na zmianę języków ogłoszeń oraz formularzy rekrutacyjnych, pomoże Ci oszczędzić czas oraz zwiększyć skuteczność rekrutacji. Zapomnisz o mozolnym tłumaczeniu ogłoszeń i umieszczaniu różnych tłumaczeń na różnych portalach, a kandydaci na pewno chętniej będą aplikować na ogłoszenia stworzone w ich rodzimym języku. Zobacz, jak może wyglądać przykładowy wielojęzyczny formularz rekrutacyjny stworzony w systemie HRappka:

Wybór odpowiednich portali pracy

Na początku należy testować i umieszczać ogłoszenia o pracę na wielu portalach, aby później sprawdzić, które portale są najbardziej efektywne. W ocenie efektywności portali ogłoszeń mogą pomóc raporty dot. portali rekrutacyjnych znajdujące się w systemie HRappka.pl. Posiadając odpowiednią ilość danych, system HRappka pomoże Ci ocenić, z których portali należy zrezygnować, a w które najlepiej zainwestować więcej środków.

Synchronizacja z portalami pracy i mediami społecznościowymi

Wybór odpowiednich portali ogłoszeń i publikacja ofert na wielu portalach z poziomu systemu rekrutacyjnego na pewno usprawni Twoją pracę. Warto sprawdzić, czy system rekrutacyjny ma integrację z zagranicznymi portalami pracy (m.in. olx.ua, olx.by).

Potężny program dopasowany do rekrutacji międzynarodowej

Zobacz jak dostosowaliśmy system HRappka do potrzeb firm zatrudniających cudzoziemców:

Aby zapoznać się z usprawnieniami dot. legalizacji pobytu oraz pracy, skorzystaj z 14-dniowej bezpłatnej wersji programu - kliknij tutaj.

Dowiedz się więcej o najlepszym systemie dopasowanym do potrzeb Twojej Agencji Pracy - kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Obejrzyj jak system HRappka - kompleksowy system dla Agencji Zatrudnienia wygląda od środka:

TAGI

  • System rekrutacyjny
  • System kadrowy
  • CRM Online
  • Zatrudnianie cudzoziemców
  • Zatrudnianie obcokrajowców
  • Zatrudnianie
Blog Image
Profile Image

Zatrudnianie obcokrajowców w Polsce

Zobacz z jakimi formalnościami wiąże się zatrudnianie obcokrajowców i jakie ma zalety.

Blog Image
Profile Image

Rozliczanie cudzoziemców w Polsce [2018]

Rozliczanie cudzoziemców wiąże się z wieloma formalnościami. Jakimi?

Blog Image
Profile Image

Zatrudnianie obcokrajowców 2018 - LEGALIZACJA PRACY

Zatrudnianie obcokrajowców wiąże się z wieloma formalnościami, które należy spełnić, aby proces legalizacji zatrudnienia był w pełni poprawny.