fb Rekrutacja: Jak wybierać portale ogłoszeń do publikacji ofert pracy • Hrappka

Rekrutacja: Jak wybierać portale ogłoszeń do publikacji ofert pracy

Wybór odpowiednich portali ogłoszeń jest w procesie rekrutacji pracowników kluczowym czynnikiem, który potrafi mieć duży wpływ na szybkość i skuteczność rekrutacji.

Blog Image

Przez nieodpowiednio dobrane portale ogłoszeń możesz tracić czas poświęcony zarówno na publikację ofert jak i analizę zgłoszeń osób, które nie spełniają wymagań. Ponadto opłacanie ogłoszeń na nieefektywnych portalach będzie stratą nie tylko czasu, ale także pieniędzy.

Jakie portale ogłoszeń są zatem najlepsze?

Nie da się wybrać jednego najlepszego portalu, ponieważ zależy to głównie od branży, specyfiki i miejsca oferowanej pracy. Jeżeli portal jest nieodpowiedni dla specyfiki oferowanej pracy to możesz stracić czas na publikowanie ogłoszeń, na które nikt nie odpowie lub zostaniesz zasypany wieloma kiepskimi kandydaturami, na których analizę będziesz musiał poświęcić dużo czasu, a które nie będą spełniały wymagań stanowiska.

Analiza skuteczności

Wiele systemów rekrutacyjnych, jak HRappka.pl oferuje szereg raportów do analizy rekrutacji, w tym i.in. raport dot. źródeł kandydatur. Dzięki takiej analizie szybko sprawdzisz ile kandydatów aplikowało z danego źródła oraz ile kandydatur spełniało oczekiwania.To podstawa oceny skuteczności i opłacalności rekrutacji. Najpierw jednak należy publikować ogłoszenia na jak największej ilości portali, aby zgromadzić dane do analizy.

Opłaty za publikację ogłoszeń

Bardziej renomowane portale oferują płatne zamieszczanie ogłoszeń. Płacimy tutaj przede wszystkim za popularność serwisu, dzięki czemu możemy być pewni, że nasze ogłoszenie zobaczy duża ilość osób, a co za tym idzie - zyskamy więcej wartościowych kandydatur.

Gdzie zamieszczać ogłoszenia?

Ogłoszenia o wolnych wakatach warto publikować przede wszystkim:
na popularnych portalach ogłoszeń jak olx.pl, gratka.pl,
na portalach pracy, np. pracuj.pl, infopraca.pl,
na własnej stronie internetowej - osoby, które szukają pracy często przeglądają witryny internetowe firm w ich bliskiej okolicy. Warto zatem dodać zakładkę dedykowaną aktualnym ofertom pracy w Twojej firmie. System rekrutacyjny HRappka.pl oferuje widget rekrutacji na stronie, który automatycznie uaktualnia wszystkie stanowiska na które aktualnie prowadzisz rekrutację w systemie,
w urzędach pracy / Państwowych służbach zatrudnienia - jeżeli oferujemy pracę głównie fizyczną, która nie wymaga wyspecjalizowanego doświadczenia to duże efekty przynieść może publikacja swoich ofert pracy w urzędzie pracy,
w Biurach Karier uczelni wyższych - jest to świetna propozycja jeśli rekrutujesz pracowników, którzy powinni mieć kierunkowe wykształcenie. Dzięki temu kanałowi odfiltrujesz osoby bez wykształcenia, które być może na innym portalu ogłoszeń zgłosiłyby swoją kandydaturę.

Zobacz jak w systemie HRappka prosto opublikujesz oferty pracy na zewnętrznych portalach:

Aby zapoznać się z usprawnieniami dot. rekrutowania pracowników oraz publikowania ogłoszeń, skorzystaj z 14-dniowej bezpłatnej wersji programu - kliknij tutaj.

Dowiedz się więcej o najlepszym systemie dopasowanym do potrzeb Twojej Agencji Pracy - kliknij tutaj.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Obejrzyj jak system HRappka - kompleksowy system dla Agencji Zatrudnienia wygląda od środka:

TAGI

  • Agencja Pracy Tymczasowej
  • Agencja Zatrudnienia
  • Pośrednictwo pracy
  • Rekrutacje
  • System do rekrutacji
  • Program do rekrutacji
  • System ATS
Blog Image
Profile Image

Zatrudnianie obcokrajowców w Polsce

Zobacz z jakimi formalnościami wiąże się zatrudnianie obcokrajowców i jakie ma zalety.

Blog Image
Profile Image

Rozliczanie cudzoziemców w Polsce [2018]

Rozliczanie cudzoziemców wiąże się z wieloma formalnościami. Jakimi?

Blog Image
Profile Image

Zatrudnianie obcokrajowców 2018 - LEGALIZACJA PRACY

Zatrudnianie obcokrajowców wiąże się z wieloma formalnościami, które należy spełnić, aby proces legalizacji zatrudnienia był w pełni poprawny.