OCR paszportów w HRappka.pl

Polscy pracodawcy coraz częściej zatrudniają pracowników z zagranicy. Wiąże się z dodatkowymi formalnościami, takimi jak składanie zezwoleń, czy oświadczeń. Ważne jest również posiadanie w kartotece pracowników skanów dokumentów legalizujących pracę (tj. paszportów, czy wiz).

Wychodząc na przeciw Polskim firmom, dla których zatrudnianie cudzoziemców to codzienność stworzyliśmy w systemie HRappka moduł OCR paszportów. Nowy moduł, na podstawie skanu paszportu automatycznie tworzy i uzupełnia profil cudzoziemca w systemie. Co więcej, skan paszportu system dodaje w profilu pracownika jako załącznik.

Usprawnia to zatrudnianie cudzoziemców oraz pozwala na zredukowanie znacznej ilości błędów popełnianych podczas ręcznego wprowadzania danych do systemu kadrowego.

Kroki w systemie:

1. Dodawanie skanu do systemu

Po włączeniu modułu OCR przez pracownika systemu HRappka.pl, skan paszportu można wstawić do systemu przeciągając plik z komputera do HRappki, lub klikając w ikonę , znajdującą w się w górnym menu po prawej stronie i klikając w przycisk „Wybierz z dysku".

2. Wysyłanie pliku na serwer

Po zapisaniu, plik zostanie wysłany na serwer i system rozpocznie OCR paszportu. Po zakończeniu procesu,  utworzy się nowy pracownik, a ty otrzymasz powiadomienie (systemowe i mailowe) informujące o zakończeniu procesu i możliwości weryfikacji poprawności danych pracownika.

3. Przetwarzanie paszportu na liście procesów

Listę procesów i ich statusy możesz sprawdzić w zakładce Start > Lista procesów.

4. Weryfikacja poprawności

Z listy procesów lub z poziomu powiadomienia należy przejść do stworzonego przez system profilu pracownika aby zweryfikować poprawność sczytanych danych.Jest to bardzo proste ponieważ podczas weryfikacji danych, skan paszportu jest widoczny po prawej stronie.

Jeżeli dane są poprawne należy kliknąć przycisk „Zakończ proces".

Jesteś zainteresowany modułem OCR?

Zostaw nam swój numer telefonu, a my oddzwonimy!
Please select one of contact form 7 for display.