Integracja ze stroną WWW

Integracja systemu HRappka.pl ze stroną www z ofertami pracy pozwala zautomatyzować proces publikacji ofert na stronie. Dzięki integracji rekrutacji z naszym systemem, oferty pracy na Twojej stronie będą zawsze aktualne. Umożliwiamy 3 sposoby zintegrowania systemu HRappka.pl ze stroną internetową:

Widget rekrutacji to najprostszy sposób na integrację ofert pracy ze stroną www.

Działanie w systemie:

Pełny dostęp do HRappka.pl

Dla użytkowników, którzy posiadają pełną wersję systemu HRappka.pl, widget rekrutacji dostępny jest w zakładce Rekrutacja > Integracja ze stroną WWW.

Następnie, należy wybrać widget lub kliknąć w przycisk „Dodaj integrację" aby stworzyć nowy widget.

W następnym kroku należy skonfigurować widget według własnych potrzeb. Umożliwiamy:

 • wybór języka widgetu (w którym będzie wyświetlany widget),
 • wybór ilości wyświetlanych wyników na jednej stronie,
 • określenie tagów, które mają zawierać rekrutacje, by były wyświetlane na stronie (pozwala to m.in. stworzyć widget pokazujący tylko rekrutacje z tagiem zagranica),
 • wybór informacji widocznych na widgecie,
 • wybór dwóch domyślnych kolorów widgetu,
 • określenie dodatkowych styli CSS dla tego widgetu (pozwalają one uspójnić wygląd widgetu z wyglądem strony internetowej).

Co więcej umożliwiamy również włączenie:

 • możliwości wyszukiwania ofert po nazwie lub lokalizacji
 • możliwości zmiany języka.

Po zdefiniowaniu wyglądu widgetu należy go zapisać. Zapisanie umożliwi podgląd widgetu oraz skopiowanie kodu skryptu, który należy wstawić w kod źródłowy strony, na której chcemy wyświetlać rekrutację.

Jeżeli nie potrafisz samodzielnie wstawić kodu w źródło strony, skontaktuj się z nami lub ze swoim programistą.

Przykłady widgetów:

Integracja przez API jest bardziej zaawansowana, jednak daje możliwość pełnej konfiguracji wyglądu publikowanej listy ofert pracy oraz formularza rekrutacyjnego.

Link do API ofert pracy  jest dostępny w module Integracja z WWW, w zakładce Zaawansowane.

Link należy skopiować i przesłać programiście w celu stworzenia integracji.

Co więcej, system HRappka.pl umożliwia również integrację przez API formularza rekrutacyjnego. Specyfikacja i szczegółowe wyjaśnienia dostępne są tutaj.

Uwaga! Wtyczka aktualizuje oferty pracy raz dziennie.

Jeśli posiadasz witrynę opartą o CMS WordPress to ten sposób integracji będzie dla Ciebie najbardziej korzystny. Instalacja wtyczki jest bardzo prosta. Co więcej, wtyczka automatycznie tworzy na twojej stronie podstrony ofert pracy z ich opisem i linkiem aplikacyjnym. Jest to bardzo korzystne pod kątem SEO i pozycjonowania stron w wyszukiwarkach.

Wtyczka HRappka.pl jest dostępna tutaj. Możesz ją również prosto wyszukać w kokpicie CMS WordPress, w zakładce Wtyczki, klikając w „Dodaj nową" i wyszukując HRappka.pl.

Instalacja:

 1. Wtyczkę należy zainstalować.
 2. Należy wyszukać w głównym menu zakładkę HRappka.pl i przejść do niej.

Konfiguracja

 1. Należy skonfigurować wtyczkę. W tym celu należy przejść do wtyczki HRappka.pl widocznej w menu po lewej stronie, a następnie
  1. Wpisać końcówkę adresu url, która będzie prowadziła do strony z ofertą pracy  (np. oferta). Jeżeli nie masz takiej strony to należy ją stworzyć (bez niej strony ofert nie będą się tworzyły). W ustawieniach strony  należy wybrać szablon HRappka.
  2. podać hash firmy w systemie HRappka.pl. Jest on dostępny w zakładce „Integracja ze stroną www„.
  3. Wybrać serwer HRappki. Domyślnie jest to https://app.hrappka.pl.
  4. Następnie należy zapisać ustawienia i kliknąć Zaktualizuj ustawienia oferty i widgety.

Po zaktualizowaniu ustawień należy przejść do trzeciej zakładki, w której są widoczne kody widgetów. Należy skopiować wybrany widget.

Skopiowany kod należy wstawić do kodu html wybranej strony (po lewej), lub jeżeli korzystasz z page buildera – wyszukać widget i dodać go do strony, a następnie wybrać z listy widget, który chcemy pokazać na stronie (po prawej).

UWAGA! NIE MOŻEMY WSTAWIĆ KODU DO STRONY, KTÓRA MA SZABLON STRONY USTAWIONY NA HRAPPKA.PL (TA STRONA POWINNA BYĆ PUSTA I ODPOWIADA ZA WYŚWIETLANIE POJEDYNCZYCH OFERT PRACY). NALEŻY STWORZYĆ NOWĄ STRONĘ NA LISTĘ OFERT PRACY I TAM WSTAWIĆ KOD. NIE NALEŻY ZMIENIAĆ SZABLONU STRONY ZE WSTAWIONYM KODEM NA HRAPPKA.PL, POWINIEN ZOSTAĆ DOMYŚLNY.