Rekrutacja opiekunek do Niemiec to często długotrwały i skomplikowany proces. Od tego, jakie osoby zatrudnimy, zależy bowiem pomyślność zleceń agencji. Zasadniczym pytaniem jest tu — gdzie szukać idealnych kandydatek?

Facebook

Na Facebooku istnieje wiele fanpage’ów podejmujących tematykę pracy jako opiekunka osób starszych w Niemczech. Pojawiają się na nich posty, w których zainteresowane osoby wyrażają chęć pracy. Dodatkowo często od razu informują o mieście, w którym chciałyby podjąć zatrudnienie. 

Na podobnej zasadzie działają grupy, które skupiają opiekunki lub osoby aspirujące do pracy w tym zawodzie. Osoby zainteresowane zatrudnieniem w bezpośrednio publikowanych postach opisują swoje umiejętności i doświadczenie, co pozwala na natychmiastowe określenie, czy spełniają nasze wymagania. 

Fora internetowe

W internecie spotykamy się również z licznymi tematycznymi forami internetowymi. Poza dyskusjami opiekunek znajdziemy tam, podobnie jak w przypadku Facebooka, wiele wątków dotyczących zatrudnienia i poszukiwania pracy.

Baza kandydatów

Najlepszym sposobem na rekrutację opiekunek, jest rekrutacja spośród osób, z którymi już współpracowaliśmy. Wiemy bowiem, czy dana osoba w sposób zadowalający wypełniała swoje obowiązki. Taka współpraca ogranicza również konieczność dopełniania formalności, które wiążą się z zatrudnieniem nowych osób.

Portale ogłoszeń

Opiekunek warto szukać bezpośrednio na portalach ogłoszeń. Tam również znajdziemy liczne oferty, w których poszczególne osoby podają swoje dane kontaktowe i opisują kompetencje, wyrażając chęć podjęcia pracy.

Polecenie

Bezpieczną metodą jest rekrutacja spośród poleconych osób. Kwestią, na którą w tym przypadku warto zwrócić uwagę, są pisemne referencje byłych pracodawców. Listy potwierdzające jakość pracy danej osoby z pewnością pomogą nam w ocenie, czy daną opiekunkę warto zatrudnić.