Program do Ewidencji Czasu Pracy – jak wybrać?

TOP 7 funkcji systemu do Elektronicznej Ewidencji Czasu Pracy i Rejestracji Czasu Pracy w 2021/2022 r.

Program do elektronicznej ewidencji czasu pracy oraz tzn. system RCP (system rejestracji czasu pracy) pozwala sprawnie kontrolować czas pracy pracowników. Co więcej, takie oprogramowanie może w znacznym stopniu wpłynąć na efektywność pracy, usprawnić zarządzanie pracownikami i skrócić czas pracy pracowników biurowych i działów HR. W czym system do Ewidencji Czasu Pracy online może Cię wyręczyć? Przedstawiamy najważniejsze funkcjonalności.

Testuj bez opłat moduł ewidencji czasu i pracy >>

1. Tworzenie grafików pracy

Wraz ze wzrostem ilości pracowników tworzenie harmonogramu pracy staje się coraz trudniejsze. W związku z tym, aby usprawnić ten proces oraz uniknąć błędów warto sięgnąć po odpowiednie oprogramowanie HR, które zautomatyzuje tworzenie grafików. Co więcej, tworzenie grafików w systemie online pozwala na sprawny dostęp, łatwe wprowadzanie zmian oraz kontrolę pełności zapotrzebowania. Elektroniczna ewidencja czasu pracy online to dziś podstawa nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi.

Dowiedz się więcej:

2. Automatyczne planowanie kalendarzu pracy

Automatyczne planowanie pracy pozwala na automatyzacje procesu tworzenia grafików pracy na postawie wprowadzonej konfiguracji czasu pracy oraz pracowników przypisanych do projektu.

Dla przykładu system HRappka pozwala automatycznie dopasowywać pracowników do grafików na podstawie posiadanych przez nich umiejętności, zgodnie z zachowaniem odpowiedniej normy pracy.

Dowiedz się więcej:

3. Aplikacja dla pracowników

Prosta w obsłudze aplikacja dla pracowników zawierająca funkcjonalność elektronicznej ewidencji czasu pracy, dostępna w systemie powinna umożliwiać pracownikom:

 • wgląd w swój grafik / czas pracy,
 • możliwość zgłoszenia pracy zdalnej (co jest szczególnie ważne w czasie pandemii),
 • zgłaszanie przepracowane godziny pracy (które muszą być zatwierdzone przez osobę kadrową),
 • zgłaszanie chęci urlopu (elektroniczne wnioski urlopowe),
 • wgląd w swoje dane osobowe z możliwością zgłoszenia zmiany.

4. Program do ewidencji czasu pracy online: Elektroniczne wnioski urlopowe

Elektroniczna ewidencja czasu pracy oraz elektroniczne wnioski urlopowe pozwalają znacznie usprawnić proces brania urlopu przez pracowników. Z poziomu aplikacji mogą oni zgłosić chęć wzięcia urlopu. Co więcej, wpisy pracowników powinny być akceptowane przez przełożonego.

wniosek o urlop w systemie HRappka

Wniosek o urlop w systemie HRappka

5.Elektroniczna rejestracja czasu pracy

System RCP  (system rejestracji czasu pracy) umożliwia rejestrowanie czasu pracy pracowników, czyli startu i kończenia pracy ( w tym również przerw), w celu rejestracji obecności pracowników na terenie miejsca pracy.

Może się to odbywać za pomocą zeskanowania karty magnetycznej lub wpisania kodu pracownika. Co więcej, w celu rejestracji czasu pracy możemy użyć również kodu kreskowego pracownika. Ponadto, godziny zarejestrowane przez moduł RCP można porównać wpisy w zestawieniu z grafikiem pracy. Co więcej, funkcja normowania czasu pracy pozwala unormować godziny pracy w przypadku, gdy pracownik przyszedł do pracy za wcześnie lub wyszedł za późno. Ważne jest również automatyczne obliczanie nadgodzin. Pracownik ma wgląd w obecności pracowników online – z dowolnego miejsca. Rekordy są dostępne w czasie rzeczywistym.

Dowiedz się więcej:

6. Rozliczanie pracowników na podstawie grafików pracy (czasu pracy)

System HRappka umożliwia rozliczanie pracowników na podstawie zatwierdzonych godzin pracy. Co więcej, planowanie pracy, rejestracja pracy i rozliczenia pracownicze w jednym, kompleksowym systemie HR pozwalają oszczędzić czas pracy pracowników kadrowych. Ponadto, pomagają uniknąć błędów, czy luk informacyjnych.

Dowiedz się więcej:

Dodatkowe funkcjonalności modułu „Elektroniczna ewidencja czasu pracy"

Rozliczanie Klientów na podstawie przepracowanych godzin pracowników

Co więcej, system HRappka pozwala również na sprawne rozliczanie Klientów na postawie przepracowanych godzin pracowników.

Raporty

W programie dostępne są liczne raporty, których generowanie pozwalają sprawnie raportować i pobierać informację na temat czasu pracy pracowników z uwzględnieniem Klientów (firmy), czy działów, w jakich wykonywali oni pracę. Pozwalają one na uzyskanie podsumowania informacji na temat zrealizowanego zapotrzebowania, pracy w poszczególnych projektach, przepracowanych godzin, lub dni pracowników.

System umożliwia również wydruk godzin pracy oraz pobranie karty kontrolnej, raportu który wspiera ewidencję czasu pracy oraz raport z rejestracji czasu pracy, w którym uwzględnione są godziny wchodzenia i wychodzenia pracowników z miejsca pracy. Na podstawie licznych danych z raportów oraz zestawień, dotyczących zarówno czasu pracy, opłacalności projektów, rozliczania (pracowników, czasu pracy, nieobecności, nadgodzin, przerw, urlopów)

Inne funkcjonalności systemu HR HRappka

System HRappka to nie tylko elektroniczna ewidencja czasu pracy. To intuicyjny program, który pozwala zarządzać kluczowymi procesami HR w firmie. Zaczynając od modułu rekrutacji o onboardingu pracownika, poprzez legalizację zatrudnienia cudzoziemców i delegowania pracowników, po ewidencję czasu pracy oraz kadry i płace. Co więcej, kompleksowość systemu pozwala na sprawny przepływ pracy w firmie i zwiększenie efektywności procesów.

Dowiedz się więcej:

Zarządzanie procesami HR

 • Przejrzyste profile pracowników
 • Generowanie umów i dokumentów
 • Ewidencja czasu pracy
 • Elektroniczne wnioski urlopowe
 • Rozliczanie pracowników
 • i wiele więcej!
TESTUJ BEZ OPŁAT

Program do mierzenia czasu pracy pracowników to znaczna oszczędność czasu oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia pomyłek. Oczywiście monitorowanie czasu pracy zgodne powinno być z Kodeksem pracy.