System rekrutacyjny dla Recruitment Process Outsourcing. 7 najważniejszych funkcji.

Sprawdź, jakie funkcje systemu rekrutacyjnego mogą poprawić jakość twoich usług RPO.

Branding rekrutacji pod Klienta

Wszystkie etapy rekrutacji prowadzone przez agencję rekrutacyjną powinny być zgodne z wartościami marki, dla której rekrutuje ona pracowników. Rekruterzy powinni stać się częścią przekazu marki. Aby było to możliwe należy wdrożyć odpowiednią technologię w agencji rekrutacyjnej, która pozwoli na komunikację spójną z firmą (e-mail, tekst, publikacja ofert z logo).

Segregacja danych i zgodność z RODO

Najczęściej to właśnie agencje rekrutacyjne zarządzają danymi kandydatów. Mogą pozyskiwać te dane wyłącznie pod marką Klienta lub pozyskiwać dane kandydatów, a dopiero potem przydzielać je pod Klientów. Aby rekrutacja była zgodna z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych posiadacz danych osobowych (Administrator Danych Osobowych) musi być od samego początku jasno określony, a system ATS musi to jasno rozróżniać. Warto więc upewnić się, czy system rekrutacyjny jest zgodny z RODO.

Dostęp dla Klienta

Program do rekrutacji powinien posiadać dostęp dla Klientów z dostępem do pełnych profili kandydatów i ich załączników (np. CV, notatki, oceny, formularze). 
Możliwość analizy wyselekcjonowanych kandydatów pomoże Klientowi wybrać kandydata idealnie dopasowanego do jego aktualnych potrzeb.

Bezpośrednie zatrudnienie

Trendem w HR jest patrzenie na talent pod kątem wielu istotnych dla danej pracy (pracy tymczasowej, pracy na pełen etat) płaszczyzn, aby wybrać kandydata najbardziej optymalnego. System ATS, który wspiera wszystkie typy zatrudnienia oraz różnoraką specyfikę pracy, pozwoli rekruterom zaspokoić niekiedy szerokie potrzeby Klientów.

Dostosowanie systemu do potrzeb Klienta

W dzisiejszych czasach rekrutację należy dopasować do branży Klienta. Ważne zatem, aby program do rekrutacji był elastyczny i mógł dopasować się do wymagań danych rekrutacji. Takim udogodnieniem są m.in zaawansowane ankiety czy formularze rekrutacyjne.

Narzędzia do aktywnego zdobywania utalentowanych kandydatów

Rekrutacja przebiega szybciej i efektywniej jeżeli kandydaci są wyszukiwani na zapas. Tworzenie bazy kandydatów sprawi, że nie trzeba każdej rekrutacji rozpoczynać od zera. W pierwszej kolejności można skontaktować się z kandydatami w bazie. Warto tworzyć utalentowane społeczności i to w nich szukać potencjalnych kandydatów.

Analiza i raporty

Tworzenie raportów i analizowanie danych jest potrzebne w celu analizy efektywności, szybkości i opłacalności poszczególnych elementów procesów rekrutacyjnych. Warto również analizować opłacalność współpracy z konkretnymi Klientami. Bez takich zbiorczych zestawienim, niemożliwym jest kontrolowanie rentowności poszczególnych projektów.

Odpowiedni system rekrutacyjny powinien posiadać opcję automatycznego generowania wielu raportów. System HRappka zawiera wiele zestawień danych oraz pozwala na umieszczenie linków śledzących (np. z Google Analytics) w formularzach rekrutacyjnych.

HRappka – kompleksowy system dla Recruitment Process Outsourcing

Pomimo, że procesy i praktyka zatrudniania w modelu RPO są podobne do tradycyjnego zatrudniania, to wymagania co do systemów rekrutacyjnych czy CRM odbiegają już od potrzeb firm tradycyjnie zatrudniających pracowników.

Integracja wszystkich procesów rekrutacyjnych w jednym systemie pomoże zaoszczędzić ogromną ilość czasu i zwiększyć efektywność rekrutacji. Dlatego, jeżeli posiadasz agencję działającą w modelu RPO lub w branży outsourcingu nie tylko rekrutacji, ale również zatrudnienia, to system HRappka idealnie zaspokoi wszystkie potrzeby Twojej Agencji.

Zarządzanie procesami HR

  • Rekrutacja i onboarding
  • Legalizacja cudzoziemców
  • Ewidencja czasu pracy i wnioski urlopowe
  • Kadry i płace
TESTUJ BEZ OPŁAT