Strona internetowa Agencji Rekrutacyjnej

W dzisiejszych czasach strona internetowa to podstawowe źródło informacji o firmie, zarówno dla potencjalnych Klientów, jak i kandydatów. Warto zatem zwrócić uwagę na przejrzystość strony internetowej, zawarcie w niej odpowiedniego przekazu, który będzie przystępny i pomocny dla wszystkich odbiorców strony. Przedstawiam Wam dzisiaj 5 kluczowych kwestii, o których warto pamiętać podczas tworzenia lub odświeżania strony internetowej agencji pracy.

W związku ze zróżnicowanym interesem odbiorców strony, strona główna powinna jasno kierować obie te grupy w odpowiednie miejsca. Mogą to być dwie pierwsze pozycje w menu. Główną sekcję strony można również podzielić na dwie części i kierować każdą grupę docelową na inną podstronę.

Zakładka dla Klientów

Na tej stronie należy opisać ofertę i zalety agencji rekrutacyjnej. Warto również umieścić przycisk akcji (CTA), który umożliwi Klientowi kontakt z reprezentantem agencji.

Co więcej, obecnym Klientom warto udostępnić podstronę, na której mogą zgłosić zapotrzebowanie na pracowników. System do rekrutacji pracowników HRappka posiada zewnętrzny moduł zapotrzebowań, który możesz prosto wstawić na stronę.

Zakładka dla pracowników (Oferty pracy)

Ta podstrona powinna prezentować korzyści dla kandydatów oraz listę aktualnych ofert pracy, z możliwością zaaplikowania. Warto również dodać możliwość aplikacji spontanicznej, czyli zaaplikowania nawet, jeżeli kandydat nie znalazł oferty, która go zainteresowała. Taki zapis kandydata do bazy umożliwi uwzględnienie go w przyszłych rekrutacjach. Systemy ATS do rekrutacji pracowników, jak HRappka.pl, umożliwiają integrację rekrutacji dodanych w systemie ze stroną www, dzięki czemu zakładka kariera jest automatycznie aktualizowana. 

Formularz kontaktowy

W zakładce kontakt, poza danymi kontaktowymi, jak nazwa firmy, adres siedziby, numer telefonu i email, warto dodać formularz kontaktowy, który umożliwi odwiedzającym sprawny kontakt w razie pytań bądź wątpliwości. Odpowiednio przemyślana i zaprojektowana strona agencji jest świetną wizytówką firmy i stwarza pierwsze wrażenie u odbiorców. W zależności od tego jakie będzie ich odczucie, mogą być bardziej lub mniej zainteresowani ofertą lub pracą przez potencjalnych Klientów, czy kandydatów, dlatego tak fundamentalne jest zadbanie o aktualność strony.

Dowiedz się więcej: