HRappka w 2022 roku – podsumowanie

Rok 2022 z pewnością nie był zwyczajny. O ile przypuszczać można było, że Polski Ład wprowadzi wiele niewiadomych, o tyle nikt nie spodziewał się wojny w Ukrainie i tego, jak bardzo ona wpłynie na nas. Zarówno osobiście, jak i biznesowo.

Z okazji zbliżającego się Nowego Roku chcielibyśmy symbolicznie podsumować ostatnie 365 dni. Z nieukrywaną dumą śmiało możemy powiedzieć: po raz kolejny sprawdziliśmy się jako zespół, w trudnym i wymagającym czasie. Co więcej, nie zamierzamy się zatrzymywać i robimy coraz więcej planów!

Styczeń

Początek roku to wielkie zmiany związane z Polskim Ładem, a jeszcze wtedy nie wiedzieliśmy, że czekają nas następne! 

Cały grudzień 2021 skrupulatnie przygotowywaliśmy system oraz naszą załogę do tego, aby podołać ze wszystkimi modyfikacjami związanymi z obliczaniem wynagrodzenia pracowników, czy wyliczaniem podatku dochodowego. Przygotowaliśmy naszych Klientów do zmian, napisaliśmy cykl artykułów oraz zorganizowaliśmy webinar w tym zakresie.

Zespół programistów wraz z działem kadrowo-płacowym pracował na podwójnych obrotach, aby HRappka natychmiast dostosowywana była do często gwałtownych i niespodziewanych zmian.

Udostępniliśmy Państwu również kalkulator wynagrodzeń, który jest na bieżąco dostosowywany do wszelkich zmian rozliczeniowych.

W tym czasie nasi Klienci dostali również możliwość zautomatyzowania procesu generowania, podpisu i wysyłki PIT-ów do Urzędu Skarbowego

W styczniu HRappka zrobiła również kolejny krok w kierunku bycia kompleksowym systemem HR. Nowy moduł Szkoleń pracowniczych to możliwość planowania dowolnej ilości szkoleń, zapraszania uczestników i sprawdzania list obecności. 

Luty

Pierwsza połowa lutego to przede wszystkim kontynuacja pomocy naszym Klientom w uporaniu się ze zmianami podatkowo-rozliczeniowymi. Wszystkie wdrożenia skoncentrowane były wokół tego tematu.
Druga połowa miesiąca wydawała się pozornie spokojna, do momentu wybuchu wojny w Ukrainie. Wydarzenie, którego nikt się nie spodziewał i które ma nadal wielki wpływ na rzeczywistość. Końcówka miesiąca była niepewna, a energia przeniesiona została na organizację doraźnej pomocy naszemu sąsiadowi.

Marzec

Marzec był czasem mobilizacji, związanej z pomocą Ukrainie oraz odnalezieniem się w nowej rzeczywistości dla naszej firmy. Plany wielu agencji pracy, które są naszymi Klientami, musiały zostać szybko zmienione. Wielu mężczyzn wyjechało walczyć o swój kraj, natomiast zmierzyliśmy się z przybyciem wielu kobiet i dzieci. Szybkie zmiany w legalizacji zatrudnienia obywateli Ukrainy dały szansę na sprawne zatrudnienie. 

Nasz zespół natychmiast przystosował system do wszelkich zmian prawnych, tak aby nasi Klienci bez problemu mogli zatrudniać obywateli z Ukrainy.

Wspólnie z Urzędem Miasta Lublin, LOT Metropolia Lublin oraz Lubelskim Społecznym Komitetem Pomocy Ukrainie, stworzyliśmy narzędzie za pośrednictwem, którego obywatele Ukrainy mogą zgłosić chęć podjęcia pracy w Lublinie i okolicach.
Wystarczy, że na stronie www.praca-lublin-ukraina.pl zainteresowane osoby zarejestrują się, określą swoje kompetencje, umiejętności językowe i doświadczenie.

Kwiecień

Początek wiosny to ważne zmiany w sposobie komunikacji z naszymi Klientami. Dzięki wykorzystaniu usług oprogramowania Jira nasi użytkownicy mogą w łatwy i przystępny sposób zgłosić zapotrzebowanie na nowe funkcjonalności lub ewentualne błędy. Wystarczy wypełnić formularz na stronie www.hrappka.atlassian.net.

Maj

W tym okresie pracowaliśmy przede wszystkim nad zmianami wizualnymi. Między innymi odświeżyliśmy i usprawniliśmy stronę logowania oraz rejestracji do systemu.

Dodatkowo nasi Klienci podczas logowania, od razu mają dostęp do podglądu najnowszych wdrożeń i zmian w systemie.

Koniec maja to również wyjazdy na ciekawe i inspirujące konferencje, gdzie mieliśmy przyjemność być partnerami (Konferencja Nowoczesnego HR oraz V Kongres HR).

Czerwiec

Wdrożenie nowego modułu Działy umożliwiło tworzenie w systemie działów, analogicznych jak w firmach naszych Klientów (np. zarząd, sprzedaż, produkcja, marketing, księgowość).

To pierwszy etap prac rozwojowych systemu, które pozwolą na pełne odwzorowanie struktury firmy w systemie HRappka.

Lipiec

W lipcu przyszły kolejne zmiany związane z Polskim Ładem, które w pewnej części likwidowały to, co zostało wprowadzone w styczniu. Mimo zamieszania i niepewności w rozliczeniach, HRappka ponownie była gotowa na wszelkie modyfikacje prawne.

Początek wakacji to również dodanie możliwości definiowania ścieżek akceptacji wpisów grafikowych. Dzięki temu zdecydujesz, kto w organizacji odpowiedzialny będzie za otrzymywanie zgłoszeń (np. wniosków urlopowych) oraz akceptowanie ich.

Sierpień

Do tej pory system HRappka obsługiwany był w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim, ukraińskim i francuskim. W sierpniu do tej listy dołączył język hiszpański oraz rumuński.

W tym czasie usprawniliśmy również proces składania podpisu elektronicznego – wysyłając dokumenty możemy zaznaczyć opcję jednostronnego podpisu (np. gdy podpis pracodawcy nie jest wymagany).

Wrzesień

Początek roku szkolnego to dla nas czas spotkań z ludźmi i nawiązywania relacji. Dużo się działo!

Integrowaliśmy się całym zespołem w niezwykłym miejscu – Siedlisku Sobibór. W klimatycznej atmosferze tego miejsca prowadziliśmy długie rozmowy, śpiewaliśmy przy ognisku i przepysznie jedliśmy. Mieliśmy okazję jeszcze lepiej się poznać podczas spływu kajakowego Bugiem oraz paintballa (praca zespołowa 💪).

W połowie września mieliśmy przyjemność przeprowadzić panel dyskusyjny w Urzędzie Miasta Lublin. Darek i Paula poruszyli ważny temat obiekcji związanych z wdrażaniem automatyzacji procesów HR w przedsiębiorstwach. 

We wrześniu miała miejsce również premiera podcastu HR espresso, w którym Jarek Jarzębowski wraz z Paulą rozmawiali o blaskach i cieniach automatyzacji w HR. Warto posłuchać – odcinek dostępny jest na Spotify oraz YouTube.

Październik

Jesień również upłynęła nam pod znakiem spotkań, prelekcji i nawiązywania relacji. Wzięliśmy udział w Kongresie Profesjonalistów HR „Kompetencje Strategiczne Przyszłością HR, a także w Konferencji „Kadry bez granic", gdzie Darek poprowadził jeden z paneli dyskusyjnych.  

Listopad

Końcówka roku to całkowita zmiana technologii HRappki, co w przyszłości umożliwi wydajniejsze i przyjemniejsze korzystanie z systemu.

To również przygotowania do rozliczeń rocznych PIT i wysyłki nowych wzorów deklaracji. Dodana została możliwość wysyłki deklaracji PIT do pracownika, która szyfrowana jest jego PESEL-em.

Przygotowaliśmy również darmowego e-booka z najlepszymi inspiracjami na prezenty świąteczne dla pracowników. Jesteś ciekawy/a? Zajrzyj tutaj.

Grudzień

Ostatni miesiąc w roku to świąteczna atmosfera, pachnąca pierniczkami i grzanym winem. W tym szczególnym czasie łączyliśmy obowiązki służbowe i planowanie następnego roku ze spotkaniami po pracy, w rodzinnej atmosferze. Podczas kolacji „a la" wigilijnej każdy z zespołu otrzymał spersonalizowany prezent świąteczny. 

Podobnie, jak rok temu nie zapomnieliśmy o pomocy potrzebującym. Każdy z nas dołożył cegiełkę do zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla Fundacji EX LEGE, która zajmuje się pomocą potrzebującym i skrzywdzonym zwierzętom. Co więcej, w styczniu 2023 przekażemy Fundacji 5% od przychodów z nowej sprzedaży. 

Dziękujemy Wam za ten rok, który był jednocześnie trudny, pouczający i inspirujący. Kończymy go z optymizm i wielkimi planami na przyszłość. Do zobaczenia w 2023!