Zarządzanie pracownikami tymczasowymi – jak może Ci w tym pomóc odpowiednia platforma?

Zatrudnianie pracowników tymczasowych bywa skomplikowane, ponieważ ilość formalności, o których należy pamiętać jest znacznie większa niż podczas tradycyjnego zatrudniania pracowników.

Branża pracy tymczasowej coraz częściej wiąże się z zatrudnianiem cudzoziemców i legalizacją ich pobytu i zatrudnienia oraz delegowaniem pracowników za granice Polski. Na szczęście rosnąca potrzeba automatyzacji wielu formalności i zadań zrodziła kompleksowy system HR, który usprawnia nawet najbardziej zaawansowane procesy zatrudniania.

Kontakt z pracownikami – portal pracowniczy

Posiadanie portalu pracowniczego, w którym pracownik tymczasowy może:

 • przejść przez proces onboardingu pracownika (proces zawierający podstawowe informacje potrzebne do komfortowego rozpoczęcia pracy)
 • sprawdzić grafik pracy (ewidencja czasu pracy / rejestracja czasu pracy),
 • zgłosić chęć wzięcia dnia wolnego / zgłoszenia nieobecności (elektroniczne wnioski urlopowe),
 • zgłosić dyspozycyjność do pracy konkretnego dnia,
 • zaaplikować na inne obecnie prowadzone rekrutacje (system ATS),
 • zgłosić zmianę danych osobowych bądź adresowych,
 • sprawdzić treść umowy i pobrać paski wynagrodzeń.

Znacznie usprawnia to kontakt z pracownikami i sprawia, że zarządzanie nawet ogromną liczbą pracowników jest prostsze i znacznie efektywniejsze.

E-dokumentacja pracownicza

Od stycznia 2019 roku można prowadzić dokumentację pracowniczą tylko w formie elektronicznej (do tej pory wymagana była także papierowa wersja dokumentów). Po co zatem tracić miejsce i pieniądze potrzebne do drukowania i przechowywania dokumentacji, skoro można ją bezpiecznie przechowywać w chmurze i mieć do niej zdalny dostęp przez komputery, tablety, czy telefony? 

Dowiedz się więcej:

Zarządzanie dokumentacją pracowników delegowanych i cudzoziemców

Zatrudnianie cudzoziemców wiąże się z terminami, za których przekroczenie grożą kary, a formalności związane zatrudnieniem cudzoziemców bywają czasochłonne. Twoją pracę usprawni system, który na podstawie danych pracownika, pomoże Ci wygenerować oświadczenia, czy zezwolenia na pracę, wnioski EKUZ, czy A1. Wesprze Cię także w jednej z najbardziej kłopotliwych sfer – przypomni o kończących się wizach, zezwoleniach, czy dokumentach delegacyjnych. Nie tylko pomoże Ci oszczędzić czas, ale także zapobiegnie przekraczaniu terminów ważności dokumentów. Może okazać się niezbędne podczas kontroli z PIP.

Dowiedz się więcej:

Grafiki pracy pracowników

Często tworzenie harmonogramów pracy może przysporzyć wiele problemów, szczególnie jeżeli jest wielu pracowników i wiele miejsc pracy. System, który jest przystosowany do tworzenia oraz edycji wielu grafików pracy może znacznie usprawnić przebieg tworzenia grafików oraz zapobiegnie błędom. W systemie HRappka sprawnie stworzysz grafiki pracy.

Planowanie zapotrzebowania na pracowników

Proces planowania zatrudnienia również można znacznie zautomatyzować, co upłynni kontakt z Klientami oraz zapewni nieomylność w realizacji projektu. System HRappka umożliwia wstawienie na Twoją stronę www widgetu lub wysłanie Klientom strony, na której mogą oni zgłosić zapotrzebowanie na odpowiednią ilość pracowników na konkretne dni. Co więcej, sprawnie stworzysz projekty, w których można śledzić realizację zapotrzebowania. 

Zarządzanie procesami HR

 • Rekrutacja i onboarding
 • Legalizacja cudzoziemców
 • Ewidencja czasu pracy i wnioski urlopowe
 • Kadry i płace

TESTUJ BEZ OPŁAT