Onboarding pracowników

Moduł onboardingu pozwala sprawnie wdrażać nowych pracowników w organizację firmy i obowiązki, bez obciążania działu HR.

W systemie HRappka stworzysz procesy onboardingu dopasowane do stanowisk i udostępnisz je nowym pracownikom przez portal pracowniczy.

Onboarding pracownika

Automatyzacja procesu onboardingu pracowników

Automatyzacja procesu wdrożenia pracowników

Automatyzacja procesu wdrożenia pracownika pozwala na znaczne odciążenie działu HR w Twojej firmie. Wdrożenie nowej osoby, zapoznanie go z informacjami na temat firmy, obowiązującymi zasadami i wykonywanymi na jego stanowisku obowiązkami to podstawa, która bez automatyzacji procesu niejednokrotnie pochłania sporo czasu.

Sprawne tworzenie onboardingu

 • Tworzenie uniwersalnych procesów onboardingu dla ogółu oraz wyspecjalizowanych procesów dla konkretnych działów (na podstawie wykonywanych obowiązków)
 • Możliwość dodawania instrukcji, filmików, ankiet oraz testów w procesie onboardingu

Automatyczne dodawanie onboardingu

 • Możliwość automatycznego dodawania onboardingów podczas wystawiania pracownikowi umowy lub tworzenia mu konta pracownika w systemie (onboarding możesz dodać również już po rozpoczęciu pracy przez nowego pracownika)
 • Możliwość przypisania procesu onboardingu masowo (np. do wszystkich w wybranym dziale w firmie lub pojedynczo do pracownika na danym stanowisku)

Odciążenie działu HR

 • Jednorazowe stworzenie procesu onboardingu pozwala na oszczędność czasu działu kadr
 • Onboarding można przypisać do nowego pracownika automatycznie (np. przez dział HR podczas generowania umowy) lub manualnie (w kilka sekund)

Zbieranie feedbacku z onboardingu

 • Możliwość konfiguracji ankiety zadowolenia z udostępnionego nowemu pracownikowi procesu onboardingu – feedback ze strony pracownika pozwoli usprawniać proces onboardingu
 • Raport z ankiet zadowolenia, które nowy pracownik może uzupełniać w trakcie procesu onboardingu 
 • Sprawne duplikowanie procesu oraz wprowadzanie zmian w procesach onboardingu na podstawie feedbacku od pracowników

Zadowolenie nowego pracownika

System HRappka umożliwia udostępnienie nowym pracownikom odpowiednich informacji podanych w przystępny sposób.

Wszystkie dane dostępne są na przejrzystym koncie pracownika.

Sprawne wprowadzenie w firmę

 • Onboarding nowego pracownika przed pierwszym dniem pracy (tzn. preboarding) pozwala znacznie obniżyć poziom stresu pracownika podczas pierwszych dni pracy. Rozpoczęcie pracy w nowej firmie jest dla pracownika prostsze, gdy ma wszystkie potrzebne informacje.
 • Onboarding usprawnia przygotowanie stanowiska pracy i narzędzi potrzebnych nowemu pracownikowi.
 • Nowy pracownik ma możliwość przechodzenia przez procesy onboardingu w wygodnym dla siebie czasie oraz tempie.
 • Baza wiedzy i foldery z potrzebną dokumentacją dostępne w portalu pracownika (m.in. informacje o dostępach, przełożonych, narzędziach, wnioskach urlopowych).
 • Możliwość masowej wysyłki maili do pracowników oraz tworzenia zadań pracownikom pozwala sprawnie zarządzać komunikacją w organizacji. 

Szybsze wdrożenie w obowiązki

 • Baza wiedzy, odpowiednio dopasowana do stanowiska pozwala sprawnie wdrożyć pracownika w wymagania jego stanowiska, nowe narzędzia oraz potrzebne dostępy.
 • Dzięki onboardingowi, nowy pracownik posiada najpotrzebniejsze informację dotyczące nowej pracy na wyciągnięcie ręki, co pozwala na zwiększenie efektywności pracy już na samym początku współpracy.
 • Nowo zatrudniona osoba potrzebuje czasu, aby odnaleźć się w nowym środowisku. Odpowiednio wdrożony pracownik jest szybciej gotowy na nowe wyzwania.
 • Przeprowadzony onboarding zostaje na koncie pracownika, który zawsze może do niego wrócić, co pozwala na utrwalenie najważniejszych informacji.

Zmniejszenie rotacji

 • Badania pokazują, że odpowiednio zaplanowany proces wdrożenia pracownika pozwala znacznie zmniejszyć rotację pracowników i pozwalają zatrzymać pracowników na dłużej.
 • Odpowiednio wdrożony pracownik, który posiada sprecyzowane informacje zarówno dotyczące swojego stanowiska pracy jak i formalnych aspektów pracy (np. wniosków urlopowych) odczuwa większe zadowolenie z pracy.
 • Przyjazny onboarding dobrze świadczy o pracodawcy, dlatego warto o niego zadbać również w ramach działań employer brandingowych.

Offboarding pracownika

 • Analogicznie do procesu onboardingu pracownika, możesz stworzyć procesy offboardingu, które udostępnisz odchodzącym pracownikom
 • Pomoże to na sprawne zakończenie współpracy i przekazanie wiedzy oraz usunięcie dostępów. 

Pełny wachlarz możliwości dla działu HR

HRappka to kompleksowy system, który automatyzuje kluczowe aspekty zarządzania zasobami ludzkimi – od rekrutacji, przez ewidencję czasu pracy (w tym wnioski urlopowe), po rozliczenia pracowników.

Rekrutacja

Kompleksowy system ATS, który pozwala sprawnie zarządzać rekrutacjami oraz kandydatami zgodnie z RODO. System do rekrutacji pozwala w prowadzeniu efektywnej rekrutacji pracowników. Z HRappką zautomatyzujesz procesy i zadbasz o pozytywne candidate experience na każdym etapie rekrutacji.

Ewidencja czasu pracy

Intuicyjny moduł rejestracji czasu pracy z dostępem zarówno dla użytkowników systemu jak i pracowników, z możliwością raportowania godzin pracy oraz nieobecności (elektroniczne wnioski urlopowe).

Portal pracowniczy

Dostęp do systemu dla pracowników z możliwością:

 • wglądu w rekrutacje prowadzone w firmie
 • wglądu w dane osobowe, stanowisko pracy, umowy, wynagrodzenia, paski wynagrodzeń
 • zgłaszania elektronicznych wniosków urlopowych oraz godzin pracy
 • zapisywania się na organizowane szkolenia
 • wysyłania zgłoszeń do opiekunów (np. zgłoszenie innowacji, mobbingu)

Kadry i płace

Możliwość prowadzenia elektronicznej dokumentacji pracowniczej, generowania umów i dokumentów oraz rozliczania pracowników.

Zaufali nam:

Pozostałe dostępne moduły

Moduł rekrutacji

Zarządzanie rekrutacjami i multiposting ofert
Więcej

Zatrudnianie cudzoziemców

Tworzenie oświadczeń i zezwoleń na pracę
Więcej

Ewidencja czasu pracy

Raportowanie godzin pracy, elektroniczne wnioski urlopowe
Więcej

Kadry i płace

Kartoteki pracownicze, generowanie umów i rozliczeń
Więcej

Zacznij już dziś. 14 dni za darmo!

Sprawnie wdrażaj nowych pracowników do pracy w Twojej firmie!

Sprawdź wskazówki dotyczące onboardingu na naszym blogu!

Onboarding rekrutera

Onboarding rekrutera Czy onboarding rekrutera różni się od onboardingu innych pracowników? Świetny rekruter to dziś specjalista, którego zrekrutować jest równie ciężko, jak programistów, czy pracowników wyższego szczebla. W związku z tym każda [...]

Czytaj więcej
Onboarding online

Onboarding online – 6 praktycznych sposobów

Onboarding online - 6 praktycznych sposobów Onboarding online dla większości firm wydawał się czymś odległym i zbędnym. Dlatego organizacje stawiały na tradycyjny schemat procesu onboardingu dla nowego pracownika. Standardowe odwiedzenie pracy [...]

Czytaj więcej
wdrożenie pracownika

Wdrożenie pracownika produkcyjnego

Wdrożenie pracownika produkcyjnego Pozyskanie odpowiedniego pracownika produkcji obecnie stanowi wyzwanie dla działów HR firm produkcyjnych oraz agencji pracy. Jeszcze większe wyzwanie pojawia się w sytuacji, gdy pracowników tych trzeba zatrzymać [...]

Czytaj więcej

👋