Onboarding pracowników

Moduł onboardingu pozwala sprawnie wdrażać nowych pracowników w organizację firmy i obowiązki, bez obciążania działu HR.

W systemie HRappka stworzysz procesy onboardingu dopasowane do stanowisk i udostępnisz je nowym pracownikom przez portal pracowniczy.

Onboarding pracownika

Automatyzacja procesu onboardingu pracowników

Automatyzacja procesu wdrożenia pracowników

Automatyzacja procesu wdrożenia pracownika pozwala na znaczne odciążenie działu HR w Twojej firmie. Wdrożenie nowej osoby, zapoznanie go z informacjami na temat firmy, obowiązującymi zasadami i wykonywanymi na jego stanowisku obowiązkami to podstawa, która bez automatyzacji procesu niejednokrotnie pochłania sporo czasu.

Sprawne tworzenie onboardingu

 • Tworzenie uniwersalnych procesów onboardingu dla ogółu oraz wyspecjalizowanych procesów dla konkretnych działów (na podstawie wykonywanych obowiązków)
 • Możliwość dodawania instrukcji, filmików, ankiet oraz testów w procesie onboardingu

Automatyczne dodawanie onboardingu

 • Możliwość automatycznego dodawania onboardingów podczas wystawiania pracownikowi umowy lub tworzenia mu konta pracownika w systemie (onboarding możesz dodać również już po rozpoczęciu pracy przez nowego pracownika)
 • Możliwość przypisania procesu onboardingu masowo (np. do wszystkich w wybranym dziale w firmie lub pojedynczo do pracownika na danym stanowisku)

Odciążenie działu HR

 • Jednorazowe stworzenie procesu onboardingu pozwala na oszczędność czasu działu kadr
 • Onboarding można przypisać do nowego pracownika automatycznie (np. przez dział HR podczas generowania umowy) lub manualnie (w kilka sekund)

Zbieranie feedbacku z onboardingu

 • Możliwość konfiguracji ankiety zadowolenia z udostępnionego nowemu pracownikowi procesu onboardingu – feedback ze strony pracownika pozwoli usprawniać proces onboardingu
 • Raport z ankiet zadowolenia, które nowy pracownik może uzupełniać w trakcie procesu onboardingu 
 • Sprawne duplikowanie procesu oraz wprowadzanie zmian w procesach onboardingu na podstawie feedbacku od pracowników

Zadowolenie nowego pracownika

System HRappka umożliwia udostępnienie nowym pracownikom odpowiednich informacji podanych w przystępny sposób.

Wszystkie dane dostępne są na przejrzystym koncie pracownika.

Sprawne wprowadzenie w firmę

 • Onboarding nowego pracownika przed pierwszym dniem pracy (tzn. preboarding) pozwala znacznie obniżyć poziom stresu pracownika podczas pierwszych dni pracy. Rozpoczęcie pracy w nowej firmie jest dla pracownika prostsze, gdy ma wszystkie potrzebne informacje.
 • Onboarding usprawnia przygotowanie stanowiska pracy i narzędzi potrzebnych nowemu pracownikowi.
 • Nowy pracownik ma możliwość przechodzenia przez procesy onboardingu w wygodnym dla siebie czasie oraz tempie.
 • Baza wiedzy i foldery z potrzebną dokumentacją dostępne w portalu pracownika (m.in. informacje o dostępach, przełożonych, narzędziach, wnioskach urlopowych).
 • Możliwość masowej wysyłki maili do pracowników oraz tworzenia zadań pracownikom pozwala sprawnie zarządzać komunikacją w organizacji. 

Szybsze wdrożenie w obowiązki

 • Baza wiedzy, odpowiednio dopasowana do stanowiska pozwala sprawnie wdrożyć pracownika w wymagania jego stanowiska, nowe narzędzia oraz potrzebne dostępy.
 • Dzięki onboardingowi, nowy pracownik posiada najpotrzebniejsze informację dotyczące nowej pracy na wyciągnięcie ręki, co pozwala na zwiększenie efektywności pracy już na samym początku współpracy.
 • Nowo zatrudniona osoba potrzebuje czasu, aby odnaleźć się w nowym środowisku. Odpowiednio wdrożony pracownik jest szybciej gotowy na nowe wyzwania.
 • Przeprowadzony onboarding zostaje na koncie pracownika, który zawsze może do niego wrócić, co pozwala na utrwalenie najważniejszych informacji.

Zmniejszenie rotacji

 • Badania pokazują, że odpowiednio zaplanowany proces wdrożenia pracownika pozwala znacznie zmniejszyć rotację pracowników i pozwalają zatrzymać pracowników na dłużej.
 • Odpowiednio wdrożony pracownik, który posiada sprecyzowane informacje zarówno dotyczące swojego stanowiska pracy jak i formalnych aspektów pracy (np. wniosków urlopowych) odczuwa większe zadowolenie z pracy.
 • Przyjazny onboarding dobrze świadczy o pracodawcy, dlatego warto o niego zadbać również w ramach działań employer brandingowych.

Offboarding pracownika

 • Analogicznie do procesu onboardingu pracownika, możesz stworzyć procesy offboardingu, które udostępnisz odchodzącym pracownikom
 • Pomoże to na sprawne zakończenie współpracy i przekazanie wiedzy oraz usunięcie dostępów. 

Pełny wachlarz możliwości dla działu HR

HRappka to kompleksowy system, który automatyzuje kluczowe aspekty zarządzania zasobami ludzkimi – od rekrutacji, przez ewidencję czasu pracy (w tym wnioski urlopowe), po rozliczenia pracowników.

Rekrutacja

Kompleksowy system ATS, który pozwala sprawnie zarządzać rekrutacjami oraz kandydatami zgodnie z RODO. System do rekrutacji pozwala w prowadzeniu efektywnej rekrutacji pracowników. Z HRappką zautomatyzujesz procesy i zadbasz o pozytywne candidate experience na każdym etapie rekrutacji.

Ewidencja czasu pracy

Intuicyjny moduł rejestracji czasu pracy z dostępem zarówno dla użytkowników systemu jak i pracowników, z możliwością raportowania godzin pracy oraz nieobecności (elektroniczne wnioski urlopowe).

Portal pracowniczy

Dostęp do systemu dla pracowników z możliwością:

 • wglądu w rekrutacje prowadzone w firmie
 • wglądu w dane osobowe, stanowisko pracy, umowy, wynagrodzenia, paski wynagrodzeń
 • zgłaszania elektronicznych wniosków urlopowych oraz godzin pracy
 • zapisywania się na organizowane szkolenia
 • wysyłania zgłoszeń do opiekunów (np. zgłoszenie innowacji, mobbingu)

Kadry i płace

Możliwość prowadzenia elektronicznej dokumentacji pracowniczej, generowania umów i dokumentów oraz rozliczania pracowników.

Zaufali nam:

Pozostałe dostępne moduły

Moduł rekrutacji

Zarządzanie rekrutacjami i multiposting ofert
Więcej

Zatrudnianie cudzoziemców

Tworzenie oświadczeń i zezwoleń na pracę
Więcej

Ewidencja czasu pracy

Raportowanie godzin pracy, elektroniczne wnioski urlopowe
Więcej

Kadry i płace

Kartoteki pracownicze, generowanie umów i rozliczeń
Więcej

Zacznij już dziś. 14 dni za darmo!

Sprawnie wdrażaj nowych pracowników do pracy w Twojej firmie!

Sprawdź wskazówki dotyczące onboardingu na naszym blogu!

plan wdrożenia nowego pracownika

Plan wdrożenia nowego pracownika – najważniejsze aspekty

Plan wdrożenia nowego pracownika – najważniejsze aspekty W działaniach HR coraz większą wagę przykłada się obecnie do tzw. onboardingu pracownika. Są to działania, których celem jest zapoznanie nowej osoby z najważniejszymi [...]

Czytaj więcej
proces onboardingu 4c

Proces onboardingu – najważniejsze etapy

Proces onboardingu – najważniejsze etapy Starannie zaplanowany proces wdrożenia pracownika do pracy w organizacji może być początkiem dobrze rokującej współpracy. Wciąż niewiele firm zdaje sobie sprawę z tego, że brak [...]

Czytaj więcej
kultura organizacyjna, kultura organizacyjna w firmie, jak zbudować kulturę organizacyjną

Kultura organizacyjna firmy: 7 kroków do skutecznego budowania kultury organizacji — poradnik dla HR

Kultura organizacyjna firmy: 7 kroków do skutecznego budowania kultury organizacji — poradnik dla HR Zagadnienia poruszane w artykule: 1. Czym jest kultura organizacyjna firmy i dlaczego warto ją budować? 2. [...]

Czytaj więcej