Blog HRappka to kompendium wiedzy na temat branży HR: procesów rekrutacji, legalizacji cudzoziemców, ewidencji czasu pracy, elektronicznych wniosków urlopowych czy onboardingu pracownika. To także przydatne artykuły z dziedziny kadr i płac oraz delegowania pracowników. U nas dowiesz się jak efektywnie rekrutować, jak wypełnić wniosek o legalizację pobytu i pracy cudzoziemca oraz jak dbać o employer branding i candidate experience. Wszystkie informacje aktualizujemy na bieżąco i dbamy o ich jakość. Zapraszamy do lektury!

HRappka na EXPO HR w Warszawie

Na początku lutego 2024 r. wzięliśmy udział w pierwszej edycji Expo HR – wydarzeniu, które zgromadziło setki profesjonalistów z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi. Nasze stoisko z systemem HRappka przyciągnęło liczne zainteresowanie, a nasze rozmowy skupiły się głównie na automatyzacji procesów HR.

Czytaj więcej
zatrudnianie pracownika przez rolnika

Jak zautomatyzować zatrudnienie pracownika w gospodarstwie rolnym?

Jakie obowiązki musi spełnić rolnik przy zatrudnianiu pomocników i jak system HRappka może pomóc w procesie rekrutacji i zatrudnienia pracowników w gospodarstwie rolnym? Przeczytaj o najbardziej pomocnych funkcjonalnościach.

Czytaj więcej
praca w niedziele i święta

Praca w niedziele i święta — jak rozliczyć czas pracy?

Praca w niedziele i święta dopuszczona jest jedynie w określonych przez Kodeks pracy przypadkach. Ponadto, za pracę w dni wolne przysługuje dodatkowy dzień pracy lub wynagrodzenie. Przeczytaj, jak rozliczyć czas pracy w niedziele i święta.

Czytaj więcej
praca w godzinach nocnych

Praca w godzinach nocnych. Ile wynosi dodatek nocny w 2024 r?

Najważniejsze informacje o pracy w godzinach nocnych. Jakie prawa przysługują pracownikom pracującym w nocy oraz ile wynosi dodatek nocny w 2024 r?

Czytaj więcej
informacja o warunkach zatrudnienia

Informacja o warunkach zatrudnienia wzór 2023 / 2024 — co powinna zawierać?

Informacja o warunkach zatrudnienia to jeden z dokumentów, które pracodawca musi przedstawić i podpisać z pracownikiem. Przeczytaj, kiedy i jak należy podpisać ten dokument oraz jakie informacje powinien on zawierać. Pobierz nasz bezpłatny wzór informacji o warunkach zatrudnienia pracownika.

Czytaj więcej
20 czy 26 dni urlopu - wymiar urlopu wypoczynkowego

20 czy 26 dni urlopu? Zasady udzielania urlopu wypoczynkowego

Od czego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego pracownika i kiedy zyskuje on prawo do 26 dni urlopu? Przeczytaj o zasadach ustalania wymiaru urlopu pracownikom.

Czytaj więcej
urlop opiekuńczy

Urlop opiekuńczy — najczęstsze pytania i wzór wniosku

Komu przysługuje urlop opiekuńczy i w jakim wymiarze? Czy oprócz wniosku należy dostarczyć dokumentację medyczną? Odpowiadamy na najczęściej pojawiające się pytania o urlop opiekuńczy.

Czytaj więcej
zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców 2024

Zmiany w zatrudnianiu cudzoziemców 2024

W 2024 roku zostały wprowadzone zmiany dotyczące zatrudniania i legalizacji cudzoziemców w Polsce. W artykule przyjrzymy się nowelizacji ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy, zawieszeniu programu Poland. Business Harbour oraz planowanym zmianom w ustawie o cudzoziemcach.

Czytaj więcej
legalizacja pracowników z Azji i Afryki

Zatrudnianie pracowników z Azji i Afryki — rekrutacja, legalizacja i przedłużenie pobytu

Jak wygląda rekrutacja, zatrudnianie i przedłużanie pobytu pracowników z Azji i Afryki na terytorium RP? Omawiamy najważniejsze aspekty legalizacji cudzoziemców z Dalekiego Wschodu.

Czytaj więcej
zmiana warunków pracy cudzoziemca

Zmiana warunków pracy cudzoziemca — kiedy jest możliwa i jakie wymagania należy spełnić?

Od lat zatrudnianie cudzoziemców staje się kluczowym elementem polskiego rynku pracy, który tworzy zarówno wyzwania, jak i korzyści dla pracodawców.
Jak zmienić warunki pracy cudzoziemca?

Czytaj więcej

👋