Blog HRappka to kompendium wiedzy na temat branży HR: procesów rekrutacji, legalizacji cudzoziemców, ewidencji czasu pracy, elektronicznych wniosków urlopowych czy onboardingu pracownika. To także przydatne artykuły z dziedziny kadr i płac oraz delegowania pracowników. U nas dowiesz się jak efektywnie rekrutować, jak wypełnić wniosek o legalizację pobytu i pracy cudzoziemca oraz jak dbać o employer branding i candidate experience. Wszystkie informacje aktualizujemy na bieżąco i dbamy o ich jakość. Zapraszamy do lektury!

obliczanie wynagrodzeń 2023

Jak obliczyć pensję pracownika? Obliczanie wynagrodzenia 2023

Dowiedz się, jakie czynniki wpływają na obliczanie wynagrodzenia 2023 pracownika, jak rozliczyć nieobecności, a także skorzystaj z darmowego kalkulatora wynagrodzeń.

Czytaj więcej
kultura organizacyjna, kultura organizacyjna w firmie, jak zbudować kulturę organizacyjną

Kultura organizacyjna firmy: 7 kroków do skutecznego budowania kultury organizacji — poradnik dla HR

W artykule przeczytasz o tym, czym jest kultura organizacyjna i dlaczego warto ją budować. Ma on formę krótkiego poradnika, który warto przeczytać, jeśli myślisz o zbudowaniu lub rozwijaniu kultury organizacyjnej w Twojej firmie.

Czytaj więcej
benefity pracownicze, dodatki pozapłacowe, benefity dla pracownika

Benefity pracownicze — co firmy oferują swoim pracownikom?

W tym wpisie odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania o benefity pracownicze, takie jak kryteria wyboru benefitów pracowniczych, oczekiwania pracowników i rozliczenia dodatków pozapłacowych. Przedstawiamy też najpopularniejsze benefity i trendy 2023 w tym obszarze.

Czytaj więcej
ewidencja urlopów

Ewidencja urlopów – w jaki sposób prowadzić i czy karta urlopowa jest obowiązkowa?

Dowiedz się, czym jest ewidencja urlopów, w jaki sposób ją prowadzić oraz czy karta urlopów jest obowiązkowa. Zapraszamy na zbiór najważniejszych informacji o ewidencjonowaniu urlopów pracowniczych.

Czytaj więcej
Dział HR

Czym jest dział HR i jaka jest jego rola?

Czym zajmują się działy HR? Jak dzielą się obowiązki pracowników działu HR? Czym różni się HR miękki od twardego HR i w jaki sposób pracownicy działów HR mogą zautomatyzować swoją pracę? Zapraszamy do artykułu!

Czytaj więcej
podziękowanie za udział w rekrutacji

Podziękowanie za udział w rekrutacji – wzór

Podziękowanie kandydatowi za udział w rekrutacji to dobra praktyka, niezależnie od tego, na jakim etapie znajduje się osoba aplikująca. Zapraszamy do pobrania darmowych wzorów podziękowań za rekrutację.

Czytaj więcej
urlopy 2023

Urlop 2023 – Q&A pytania i odpowiedzi

Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z urlopami pracowniczymi. Jak wylicza się ekwiwalent za urlop? Ile urlopu przysługuje w pierwszej pracy? Do kiedy należy wykorzystać zaległy urlop? Zapraszamy do artykułu.

Czytaj więcej

Umowa zlecenie z agencją pracy tymczasowej – wzór

Pracownicy tymczasowi najczęściej zatrudniani są w agencjach pracy tymczasowej na podstawie umowy o pracę. Zobacz, jakie warunki należy spełnić, aby zawrzeć z pracownikiem umowę zlecenie.

Czytaj więcej
akta osobowe pracownika 2023

Akta osobowe pracownika w 2023 – jak prowadzić kartotekę pracowniczą?

Pracodawca ma obowiązek prowadzenia dokumentacji, która jest związana ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych wszystkich pracowników. Co powinno się w tej dokumentacji znaleźć?

Czytaj więcej