Blog HRappka to kompendium wiedzy na temat branży HR: procesów rekrutacji, legalizacji cudzoziemców, ewidencji czasu pracy, elektronicznych wniosków urlopowych czy onboardingu pracownika. To także przydatne artykuły z dziedziny kadr i płac oraz delegowania pracowników. U nas dowiesz się jak efektywnie rekrutować, jak wypełnić wniosek o legalizację pobytu i pracy cudzoziemca oraz jak dbać o employer branding i candidate experience. Wszystkie informacje aktualizujemy na bieżąco i dbamy o ich jakość. Zapraszamy do lektury!

Rekrutacja w IT

Rekrutacja w branży IT – wywiad z Magdaleną Münch, HR & EB Specialist

„Utrzymanie odpowiedniej dynamiki procesu rekrutacyjnego w IT jest niezbędne dla pozytywnego rezultatu. Talenty są rozchwytywane, a konkurencja nie śpi.”  O rekrutacji w branży IT rozmawiamy z Magdaleną Münch, HR & EB Specialist w Aurero.

Czytaj więcej
rozporządzenie ministra finansów z dnia 7 stycznia 2022

Nowe zasady rozliczania zaliczek na podatek dochodowy – krok po kroku

Rozporządzenie weszło w życie 8 stycznia 2022 roku i wywołało niemałe poruszenie. Działy kadr zastanawiają się, w jaki sposób obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy według nowych zasad oraz czy należy zrobić korekty już wypłaconych wynagrodzeń. W artykule odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Czytaj więcej
Polski Ład kto straci

Polski Ład – kto straci, a kto zyska?

Dowiedz się, kto straci, a kto zyska na Polskim Ładzie. Kto i w jakich przypadkach powinien rozważyć rezygnację z ulgi dla klasy średniej?

Czytaj więcej
ulga dla klasy średniej

Dla kogo jest ulga dla klasy średniej?

Dowiedz się na czym polega ulga dla klasy średniej, komu przysługuje i na jakich zasadach. W przystępny sposób napisaliśmy o jednej z większych zmian Polskiego Ładu.

Czytaj więcej
elektroniczne wnioski urlopowe

Program do zarządzania urlopami – TOP 10 funkcjonalności

Przeczytaj, dlaczego warto przetestować system do zarządzania urlopami i jak elektroniczne wniosku urlopowe usprawnią pracę działu kadr.

Czytaj więcej
nowelizacja ustawy o cudzoziemcach

Nowelizacja ustawy o cudzoziemcach z dnia 17 grudnia 2021 r.

29.01.2022 w życie wchodzą przepisy z Ustawy o nowelizacji przepisów o cudzoziemcach. Spraw co zmieni się w sprawie legalizacji pobytu i pracy cudzoziemca!

Czytaj więcej
system do zarządzania szkoleniami

Zarządzanie szkoleniami w organizacji – jak wybrać najlepszy system?

Przeczytaj, jak wybrać system do zarządzania szkoleniami. Zaoszczędź swój czas i zautomatyzuj proces organizacji kursów w Twojej firmie.

Czytaj więcej
legalizacja pracowników z Ukrainy

Legalizacja pracowników z Ukrainy przez Agencję Pracy Tymczasowej

Legalizacja pracowników z Ukrainy – jakie są obowiązki Agencji Pracy Tymczasowej? Tu dowiesz się wszystkiego o legalizacji pracy i pobytu osób ze wschodu.

Czytaj więcej
wymiar czasu pracy 2022

Wymiar czasu pracy 2022 r.

Przeczytaj jakie są normy czasu pracy w 2022 roku. Z artykułu dowiesz się jak policzyć wymiar czasu pracy w konkretnym okresie rozliczeniowym.

Czytaj więcej
nowoczesne narzędzia HR

Nowoczesne narzędzia HR 2022

Nowoczesne narzędzia HR to przyszłość rekrutacji oraz wszystkich procesów związanych z zatrudnianiem pracowników Sprawdź, co gwarantuje system HRappka!

Czytaj więcej
PIT-11 czy IFT-1R

PIT-11 czy IFT-1R? Jak rozliczyć cudzoziemca w 2021/2022?

Zatrudniasz w swojej firmie obcokrajowca? Tu przeczytasz, w jaki sposób rozliczyć osobę z zagranicy i czym różni się PITT-11 od IFT-1R.

Czytaj więcej