Zbliżają się święta, a wraz z nimi firmowe wigilie. Jednak wigilia w roku 2020 będzie wyjątkowa. W czasie pandemii, kiedy coraz częściej pracujemy zdalnie, zorganizowanie wigilii firmowej stanowi duże wyzwanie. 

W tym artykule dzielimy się z Tobą pomysłami, jak zorganizować wigilię firmową w czasie pandemii.

Wigilia firmowa w biurze

Prawdopodobnie w okresie okołoświątecznym lokale gastronomiczne będą zamknięte. Ale większość restauracji oferuje dania z opcją dostawy czy też na wynos. Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm. Zamów jedzenie online, a jednocześnie wesprzyj lokalną gastronomię w tym trudnym czasie. 

Przy organizacji wigilii w biurze pamiętaj o zachowaniu obowiązujących reguł. Bardzo ważne jest przestrzeganie limitu osób przebywających w biurze. Zadbaj o to, aby Twoi pracownicy i goście mieli swobodny dostęp do środków dezynfekujących. 

Wigilia online

Jeśli jednak pragniesz zorganizować spotkanie bez względu na ograniczenia ilości osób oraz z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa – zorganizuj wigilię online! Jak to zrobić?

Stwórz wirtualne spotkanie wigilijne w programie, gdzie możesz nawiązać wielostronne połączenie. Specjalnie dedykowana platforma pozwoli Ci zaprosić pracowników i gości do udziału w wideokonferencji. Na początku możesz podzielić się najważniejszymi informacjami oraz złożyć życzenia pracownikom na żywo lub pokazać wcześniej nagrany filmik. 

Nie zapomnij o części gastronomicznej wigilii online. Możesz zorganizować warsztaty kulinarne dla pracowników. Wspólne gotowanie online może stać nową tradycją spotkań firmowych. Możesz również wysłać skomponowane specjalnie dla nich paczki z wigilijnymi produktami i poprosić o przygotowanie jednego z nich na czas wigilii online. 

Nie zapomnij o dodatkowych atrakcjach. W zależności od upodobań pracowników możesz zorganizować transmisję koncertu, kabaretu lub wspólną grę online.

Napisz w komentarzu, które rozwiązanie najbardziej Ci się spodobało lub podziel się swoimi rozwiązaniami organizacji wigilii firmowej w czasie pandemii.