System do rekrutacji jest wdrażany przede wszystkim w celu automatyzacji procesu rekrutacji oraz poprawieniu jej efektywności. Wpływa także pozytywnie na candidate experience. Sprawdź, jakie usprawnienia wprowadziliśmy w naszym systemie ATS w 2019 roku.

Automatyczne tagowanie kandydatów

Użytkownik może wskazać frazy, które system będzie wyszukiwał w załączonych plikach CV. Gdy wskazana fraza będzie obecna w dokumencie, system otaguje kandydata wybranymi słowami kluczowymi.

Automatyczne tworzenie profilu kandydata na podstawie wstawionego CV / paszportu

Niejednokrotnie zdarza się, że kandydat wysyła CV na skrzynkę kontaktową zamiast wypełnić formularz aplikacyjny dostępny na stronie internetowej. Nasze rozwiązanie automatycznie tworzy uzupełniony profil kandydata na podstawie wstawionego do systemu CV.

Analogicznie, jeżeli rekrutujesz cudzoziemców, to na podstawie wstawionego do systemu paszportu nasz system utworzy uzupełniony profil kandydata. Znacznie usprawnia to czas przepisywania skomplikowanych nazwisk i długich numerów oraz eliminuje ryzyko pomyłki podczas uzupełniania profilu.

Masowy multiposting ofert pracy

Multiposting ofert jest dostępny w systemie HRappka już od 2018 r., jednak ubiegły rok przyniósł wiele nowości w tym obszarze – m.in. masowy multiposting ofert, który zmniejsza ilość czasu potrzebną na opublikowanie ofert pracy na wielu portalach jednocześnie. W roku 2020 planujemy dalszy rozwój w tym obszarze.

Anonimizacja

Ze względu na RODO wprowadziliśmy możliwość anonimizacji danych kandydatów, zamiast ich usuwania. Anonimizacja pozwala uwzględnić w raportach rekrutacji aplikantów, którzy zgłosili chęć usunięcia ich danych osobowych. W raportach uwzględnione będą m.in. źródło aplikacji, rekruter, czy przebieg procesu rekrutacji.

Komunikacja z kandydatem

Już w 2018 r. umożliwiliśmy wysyłkę SMSów z systemu HRappka za pośrednictwem telefonu z aplikacją mobilną HRappka.

Natomiast w roku 2019 moduł historii korespondencji na profilach kandydatów (również pracowników i klientów) uległ znacznemu poszerzeniu. Wdrożyliśmy możliwość wysyłania oraz odbierania e-maili z poziomu systemu. Ta funkcjonalność nie wymaga integracji ze skrzynką odbiorczą. Umożliwiamy również opcję integracji skrzynki mailowej, zarówno na poziomie całej firmy, jak i dla każdego użytkownika osobno.

Kreator rekrutacji

W 2019 stworzyliśmy również kreator rekrutacji, który usprawnia uzupełnienie informacji o rekrutacji, wybranie zgód RODO, pytań na ankiecie rekrutacyjnej, podgląd formularza oraz masowy multiposting ofert pracy.

Zainteresowany systemem dla HR?

Zostaw nam swój numer telefonu – oddzwonimy!

Error: Contact form not found.