Agencje zatrudnienia i praktyka RPO – gwarancja sukcesu?

Outsourcing procesów rekrutacyjnych (RPO, ang. Recruitment Process Outsourcing) to coraz częściej stosowany model zatrudnienia w Polsce. Coraz więcej firm decyduje się na zlecanie rekrutacji firmom zewnętrznym. Najczęstszą przyczyną są wysokie koszty związane z utrzymaniem wewnętrznych działów rekrutacji. Nic więc dziwnego, że aby zredukować koszty prowadzenia rekrutacji oraz zwiększyć jej profesjonalizm, coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na model RPO.

Kondycja sektora HR

Dynamiczność wzrostu zysku oraz niski próg wejścia powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na zakładanie własnej agencji pośrednictwa pracy. Do jej założenia wymagane jest spełnienie minimalnych formalności, a prowadzenie rekrutacji można zacząć posiadając jedynie komputer i dostęp do internetu. Biorąc pod uwagę tendencję wzrostową zapotrzebowania na outsourcing procesów rekrutacyjnych, prawdopodobieństwo znalezienia klientów jest wysokie.

Korzyści dla firm

Outsourcing rekrutacji w firmie to nie tylko oszczędność kosztów. RPO pomaga także zwiększyć profesjonalizm rekrutacji, zwiększyć skuteczność procesów rekrutacyjnych oraz potrafi znacznie obniżyć czas szukania pracownika. Dzięki profesjonalnie przeprowadzanym rekrutacjom wzrasta pozytywne wrażenie o firmie.

Nowa jakość rekrutacji

Wraz ze zmianą modelu zatrudnienia na RPO wzrosły wymagania względem rekruterów. Muszą oni posiadać:

  • umiejętność rozpoznawania talentów,
  • dosięgać kandydatów przez konsumenckie kanały marketingowe,
  • rozwijać sieci przez platformy społecznościowe
  • używać zaawansowanych technologii

aby proces rekrutacji przebiegał najszybciej jak się da. Bardzo ważna jest również strategia, którą trzeba rożnie zaprojektować w zależności od tego, czy klient agencji potrzebuje pracownika na cały etat czy pracownika tymczasowego. Pojawia się więc pytanie, jak nadążyć za wzrastającą jakością procesu rekrutacji i wymaganiami firm praktykujących RPO? Odpowiedzią jest kompleksowy system rekrutacyjny, który umożliwia szybkie zarządzanie kandydatami, automatyczne publikowanie ogłoszeń na wielu portalach związanych z pracą, czy tworzenie zaawansowanych ankiet rekrutacyjnych.

Popraw jakość swojej rekrutacji

Program HRappka to idealny program zarówno dla agencji działającej w modelu RPO – firm rekrutujących, które rekrutują pracowników dla innych firm, jak i dla agencji pracy tymczasowej, które działają na zasadzie outsourcingu pracowniczego. HRappka to nie tylko system rekrutacyjny, ale również CRM i system HR, który obsługuje cały proces zatrudnienia. Współpracujemy z wieloma agencjami rekrutacyjnymi i agencjami pracy, które codziennie chwalą sobie dostarczane przez nas rozwiązania.