SEO to ważny czynnik, który pomaga wyróżnić się na tle konkurencji i zajmować wyższe miejsce w wyszukiwarce internetowej. Wpływa to zarówno na rozpoznawalność marki, większe zaufanie użytkowników oraz większą ilość aplikacji od kandydatów. Jak widać gra jest warta świeczki – co zatem warto wiedzieć o SEO w branży HR?

W dzisiejszych czasach wyszukiwanie produktów, usług jak i pracy rozpoczyna się zwykle od wpisania interesującej nas frazy w wyszukiwarce Google. Wpisywane przez wyszukujących słowa kluczowe są ważną informacją o tym, jaka treść powinna znaleźć się na stronie agencji pośrednictwa pracy / agencji rekrutacyjnej. Jeżeli witryna internetowa agencji będzie zawierała frazę, którą wyszukuje użytkownik to wyszukiwarka umieści witrynę wyżej, a użytkownik chętniej kliknie w proponowany wynik wyszukiwania. 

SEO a SEM

Tworzenie reklam, które będą się wyświetlały w wyszukiwarce (SEM) i płacenie za kliknięcie jest dobrym, ale droższym rozwiązaniem. Ponadto, zoptymalizowanie strony pod kątem SEO wpływa na lepszą ocenę jakości strony oraz wyższe i tańsze wyświetlanie płatnych reklam. SEO jest najbardziej efektywną i również najtańszą opcją promowania swojej Agencji Pośrednictwa Pracy czy Agencji Rekrutacyjnej.

Strategia

Podstawą jest umieszczenie na stronie WWW agencji fraz i słów kluczowych, które wyszukują osoby szukające pracy na stanowiskach czy w branży, w której rekrutuje Twoja Agencja. Aby dotrzeć do wybranej grupy osób, należy zawęzić wykorzystywane frazy do tych dłuższych i bardziej wyspecjalizowanych. Analogicznie, jeżeli chcemy pozyskać nowych Klientów do Agencji Pracy powinniśmy umieścić na stronie frazy i słowa kluczowe, które wyszukują potencjalni Klienci. Ważnym jest, aby treść była napisana przejrzyście oraz interesująco. Pomoże to wzbudzić zaufanie wśród potencjalnych Klientów, którzy będą bardziej skłonni do współpracy.

Co więcej, warto pamiętać o tym, że osoby starające się o stanowiska niższego szczebla często popełniają błędy ortograficzne, gdy szukają pracy w wyszukiwarce internetowej. Warto zatem rozważyć uwzględnienie tagów z błędami językowymi, aby uprościć potencjalnym kandydatom znalezienie naszej oferty pracy.

Optymalizacja strony Agencji Zatrudnienia

Poza słowami kluczowymi warto sprawdzić szybkość strony WWW Twojej agencji oraz poprawność kodu. Obie rzeczy można zrobić, korzystając z wyspecjalizowanych stron internetowych, nawet darmowych. Ponadto zalecane jest sprawdzanie poziomu zainteresowania, ilości kliknięć oraz trendów (trends.google.pl) słów kluczowych, aby sprawdzać czy skuteczność SEO wzrasta. Badanie i szybkie dodawania ich do treści strony również pozwoli wybić się na tle konkurencji. Istotne jest też to, czy strona agencji posiada tzw. meta dane, znajdujące się w kodzie strony, takie jak opis czy słowa kluczowe. Posiadanie konta w Google Analytics pomoże w analizie wyświetleń i zachowań użytkowników na stronie, a także Google Ads, który umożliwia proste tworzenie reklam w wyszukiwarce lub na innych stronach WWW.

Treść wysokiej jakości 

Google docenia strony internetowe, które posiadają dużą ilość unikalnego tekstu, dlatego warto na stronie WWW agencji rekrutacyjnej prowadzić bloga. Użytkownik ma szansę przy wyszukiwaniu konkretnych faz natrafić na twój artykuł. Niekoniecznie może on zaspokoić potrzeby szukającego, jednak z pewnością pobudzi samą świadomość istnienia produktu. Szansa, że zainteresuje się on Twoją ofertą znacznie wzrasta. 

Aktualne ogłoszenia rekrutacyjne na stronie agencji pracy

Na stronie internetowej warto uwzględnić zakładkę kariera. Ważne jest, aby na stronie agencji widoczne były jedynie aktualnie prowadzone rekrutacje. Ogłoszenia z datami, które już dawno minęły dają kandydatom poczucie zmarnowanego czasu i zniechęcają. Aby upewnić się, że na twojej stronie zawsze pojawią się rekrutacje, które w danym momencie prowadzi Twoja firma sprawdź czy Twój system do rekrutacji posiada integrację ze stroną WWW. Dzięki temu, automatycznie będą wyświetlały się wszystkie aktualne rekrutacje. System HRappka posiada widget rekrutacyjny, którego wygląd możesz dopasować do strony Twojej Agencji.

Ostatnie artykuły o rekrutacji

Masowa rekrutacja – jak rekrutować pracowników masowo?

Masowa rekrutacja – jak rekrutować pracowników masowo? Masowe rekrutacje często…

Czytaj dalej
Masowa rekrutacja – jak rekrutować pracowników masowo?
Rekrutacja opiekunek do Niemiec — gdzie szukać kandydatek i kandydatów?

Rekrutacja opiekunek do Niemiec — gdzie szukać kandydatek i kandydatów?

Rekrutacja opiekunek do Niemiec — gdzie szukać kandydatek i kandydatów?…

Czytaj dalej