Rekrutacja międzynarodowa 2022. Jak szukać i rekrutować poza granicami Polski?

Zatrudnianie obcokrajowców, najczęściej Ukraińców i Białorusinów w Polsce staje się coraz częstszą praktyką. Wiele agencji pracy tymczasowej, agencji zatrudnienia, czy pośrednictwa pracy specjalizuje się właśnie w rekrutacji i zatrudnianiu obcokrajowców. Jak zatem najlepiej poradzić sobie z rekrutowaniem cudzoziemców? Jak najefektywniej ominąć barierę językową? 

Wielojęzyczny system rekrutacyjny

System rekrutacyjny dopasowany do potrzeb firm zatrudniających obcokrajowców to podstawa w branży outsourcingu pracowników. Dostęp do programu w kilku językach jest ogromnym ułatwieniem, szczególnie gdy osoby zza granicy mają problemy z rodzimym językiem pracodawcy. Pomoże Ci to pracować z zagranicznymi pracownikami i partnerami rekrutacyjnymi, pracującymi na miejscu w kraju, z którego zatrudniasz pracowników.

Wielojęzyczne ogłoszenia i formularze rekrutacyjne

Poprawne skonstruowanie ogłoszenia o pracę jest kluczem do sukcesu w międzynarodowej rekrutacji. System rekrutacyjny, który automatycznie tłumaczy ogłoszenia o pracę na wybrane języki i pozwala na zmianę języków ogłoszeń oraz formularzy rekrutacyjnych, pomoże Ci oszczędzić czas oraz zwiększyć skuteczność rekrutacji. Zapomnisz o mozolnym tłumaczeniu ogłoszeń i umieszczaniu różnych tłumaczeń na różnych portalach, a kandydaci na pewno chętniej będą aplikować na ogłoszenia stworzone w ich rodzimym języku. Zobacz, jak może wyglądać przykładowy wielojęzyczny formularz rekrutacyjny stworzony w systemie HRappka:

Wybór odpowiednich portali pracy

Na początku należy testować i umieszczać ogłoszenia o pracę na wielu portalach, aby później sprawdzić, które portale są najbardziej efektywne. W związku z tym, w ocenie efektywności portali ogłoszeń mogą pomóc raporty dot. portali rekrutacyjnych znajdujące się w systemie HRappka.pl. Posiadając odpowiednią ilość danych, system HRappka pomoże Ci ocenić, z których portali należy zrezygnować, a w które najlepiej zainwestować więcej środków. Więcej o wyborze portali pracy dowiesz się w naszym wpisie „Jak wybrać odpowiednie portale do publikacji ofert pracy?

Synchronizacja z portalami pracy i mediami społecznościowymi

Wybór odpowiednich portali ogłoszeń i publikacja ofert na wielu portalach z poziomu systemu rekrutacyjnego na pewno usprawni Twoją pracę. Dlatego też warto sprawdzić, czy system rekrutacyjny ma integrację z zagranicznymi portalami pracy (m.in. olx.ua).

Kompleksowy system do rekrutacji międzynarodowej

System HRappka.pl jest dopasowany do potrzeb firm, które zatrudniają cudzoziemców, również poza granicami Polski oraz posiadają obcojęzycznych partnerów rekrutacyjnych. HRppka znacznie ułatwi i uporządkuje proces legalizacji zatrudnienia cudzoziemców.

Aby zamówić prezentację naszych rozwiązań kliknij tutaj. Ponadto, oferujemy 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Aby przetestować system kliknij tutaj.

Zatrudniaj osoby z zagranicy jeszcze szybciej i łatwiej!

  • Generowanie zezwoleń o pracę
  • Prowadzenie kartoteki pracowników
  • Ostrzeżenia i przypomienia

Testuj 14 dni bez opłat!