fb Jak program do rekrutacji może pomóc w przyciąganiu biernych kandydatów. • Hrappka

Jak program do rekrutacji może pomóc w przyciąganiu biernych kandydatów?

Znajdowanie kandydatów, którzy chętnie zmieniliby pracę, ale jej nie szukają jest trudne, ale osiągalne. Z odpowiednim programem do rekrutacji, nie ma rzeczy niemożliwych. Business Insider, odwołując się do raportu Work Service "Barometr Rynku Pracy IX" przekonuje, że aż 28% osób pracujących w wieku 18 - 34 lat chce zmienić swoją pracę w ciągu najbliższych dwóch lat. Co z to oznacza? Głównie to, że osoby, które chcą zmienić pracę, mogą nie szukać jej aktywnie, ale gdy znajdą odpowiednią reklamę to zdecydują się zaaplikować. Niewątpliwie wówczas będą wyróżniać się większymi umiejętnościami i doświadczeniem. Jak do nich dotrzeć?

Blog Image

Łatwy i szybki proces aplikowania

Osoby, które są bierne w szukaniu pracy, zwykle pracę już mają. Co za tym idzie - nie mają oni czasu na czasochłonne wyszukiwanie ofert, wypełnianie długich formularzy, ankiet. Warto również upewnić się, że aplikować można ze wszystkich urządzeń, nawet mobilnych. Jak może Ci w tym pomóc odpowiedni system do rekrutacji? Przede wszystkim wesprze on tworzenie szybkich i intuicyjnych formularzy rekrutacyjnych oraz automatyczną publikację ogłoszeń na wielu portalach.

Pozyskiwanie biernych kandydatów

Ułatwią Ci to media społecznościowe, a w szczególności LinkedIn. Pomóc może dołączanie do grup i dzielenie się wiedzą, publikowanie merytorycznych tekstów niewątpliwie wypracuje autorytet wśród społeczności. Spowoduje to, że nawet jeżeli osoba nie chce jeszcze w tym momencie zmieniać pracy, to pomyśli ona o naszej firmie, jeżeli w końcu podejmie decyzję o zmianie zatrudnienia.

Monitorowanie doświadczenia kandydatów

Warto monitorować rozwój kandydatów, bo Ci którzy mieli kiedyś zbyt małe doświadczenie, dziś mogą być idealnymi kandydatami na wolny wakat. Warto również szybko odpowiadać kandydatom na wszystkie pytania oraz dziękować za wysłanie aplikacji. Jest to szczególnie ważne, ponieważ osoby, które mają pracę, mogą się zniechęcić brakiem kontaktu i zrezygnować z aplikowania.

System rekrutacyjny, tworzący łatwe formularze pomoże Ci zainteresować swoją ofertą nawet osoby biernie szukające pracy. Jeżeli ich doświadczenie związane z korzystaniem z systemu rekrutacyjnego podczas wysyłania aplikacji będzie satysfakcjonujące to być może polecą oni nas znajomym lub powrócą w przyszłości. Ponadto, automatyczna publikacja ogłoszeń na wielu portalach, czy mediach społecznościowych może sprawić, że kandydat znajdzie nasze ogłoszenie przypadkiem.

zarejestruj się

TAGI

  • Program dla agencji pracy
  • System dla agencji pracy
  • System kadrowy
  • System rekrutacyjny
  • System kadrowy
  • CRM Online
Blog Image
Profile Image

Efektywna rekrutacja 2019. Jak wybrać najlepszy system rekrutacyjny? 8 najważniejszych funkcji

Na co należy zwrócić uwagę wybierając program do rekrutacji?

Blog Image
Profile Image

8 funkcji systemów rekrutacyjnych, które sprawdzą się w modelu RPO

Sprawdź jakie funkcje systemu rekrutacyjnego mogą poprawić jakość twoich usług RPO.

Blog Image
Profile Image

Mierniki w rekrutacji. Top 6 najważniejszych [2018]

Jak poprawić skuteczność rekrutacji? Podstawą jest mierzenie efektywności rekrutacji - określenie podstawowych mierników, pomiary i analiza danych.