PIT-11 czy IFT-1R?

Jak rozliczyć cudzoziemca w 2020?

Jaką deklarację wystawić cudzoziemcowi zatrudnionemu na oświadczeniu o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi?

 

Cudzoziemiec zatrudniony na umowę zlecenie

Jeżeli cudzoziemiec (nierezydent podatkowy) przepracował maksymalnie 183 dni to należy pobierać ryczałt i na koniec roku wystawić IFT-1R. Pracę cudzoziemca od 184 dnia należy rozliczać na zasadach ogólnych (zaliczka na podatek) i za ten okres wystawić PIT11. Jeżeli cudzoziemiec jest rezydentem podatkowym to zawsze należy go rozliczać na zasadach ogólnych i wystawić PIT-11.

Cudzoziemiec zatrudniony na umowę o pracę

Jeżeli cudzoziemiec jest zatrudniony na UOP to zawsze (niezależnie od rezydencji podatkowej) należy go rozliczać na zasadach ogólnych i na koniec roku wystawić PIT-11.

 

Do jakiego urzędu skarbowego wysłać deklaracje?

Jeżeli cudzoziemiec nie jest rezydentem Polski, to deklarację należy wysłać do urzędu skarbowego ds. cudzoziemców, a w adresie cudzoziemca należy wpisać jego zagraniczny adres.

Jeżeli cudzoziemiec jest rezydentem Polski to deklarację należy wysłać do urzędu skarbowego zgodnego z miejscem jego zamieszkania. W adresie cudzoziemca należy wpisać jego adres zamieszkania w Polsce. Jeżeli cudzoziemiec nie mieszka już w Polsce to deklarację należy wysłać na jego obecny, zagraniczny adres. Urzędy Skarbowe pozostają bez zmian.

Nie jesteś pewien jaką deklarację wystawić cudzoziemcowi? Wypróbuj system HRappka, który na podstawie wprowadzonych umów, oświadczeń i grafików sam decyduje, który dokument wygenerować. Co więcej, istnieje możliwość masowej generowania deklaracji PIT-11 oraz IFT-1R.

Aby sprawdzić, jak w systemie HRappka masowo wystawić deklaracje PIT-11 i IFT-1R – kliknij tutaj.

Zainteresowany systemem?

Zostaw nam swój numer telefonu – oddzwonimy!