Usprawnienia w deklaracjach do US #
Weryfikacja dostępności deklaracji pracownika na portalu pracowniczym #
Aby usprawnić proces weryfikacji dostępności deklaracji na portalu pracownika, na liście PITów pracowników (Deklaracje > PIT pracowników oraz Pracownik > Deklaracje US) dodaliśmy kolumnę “Dostępność deklaracji na portalu pracowniczym”. Nowa kolumna nie tylko wyświetla informację Tak / Nie. W przypadku, gdy deklaracja nie jest dostępna dla pracownika, system pokaże informację o powodzie niedostępności:

Najczęstsze przyczyny niedostępności deklaracji na profilu pracownika to:
- Deklaracja ma inny status niż „Potwierdzona”
- Pracownik nie posiada dostępu do portalu pracownika (instrukcja dodawania dostępu pracownikowi znajduje się tutaj)
- Ustawienia firmy nie zezwalają na udostępnianie deklaracji na portalu pracownika (instrukcja konfiguracji tej opcji znajduje się tutaj)
Pozostałe usprawnienia w module deklaracji #
- Do wiadomości dot. wysyłki PIT do pracowników dodana została dodatkowa informacja w stopce dot. Klauzuli poufności i ograniczenia odpowiedzialności:

- Umożliwiliśmy korektę deklaracji PIT-4R – po wybraniu opcji korekty deklaracji pojawi się sekcja ORD-ZU
- Lista deklaracji US na profilu pracowniku (Pracownik > Deklaracje US) została rozszerzona o wszystkie kolumny znajdujące się na głównej liście PIT pracowników (Deklaracje > PIT pracowników)
- Usprawniliśmy automatyczne zaczytywanie danych do deklaracji w deklaracjach PIT-4R, PIT-8AR, IFT-1R
Wypowiedzenie umowy pracownikowi – konfiguracja atrybutów #
Umożliwiliśmy konfigurację atrybutów (własnych, dodatkowych pól) na formularzu wypowiedzenia umowy. Umożliwia to zebranie dodatkowych informacji dotyczących wypowiedzenia.
Nowe atrybuty, które powinny być widoczne na formularzu wypowiedzenia należy skonfigurować w Ustawieniach > Formularze > Umowy w kolumnie „Widoczne na wypowiedzeniu umowy”:

Na wypowiedzeniu możemy włączyć jedynie atrybuty, nie ma możliwości włączenia pól systemowych dot. umowy
Włączone atrybuty będą widoczne / wymagane podczas dodawania wypowiedzenia pracownikowi:

Analogicznie do innych atrybutów umów w systemie:
- Dodane atrybuty można wyświetlać na liście umów, korzystając z ikony zębatki nad tabelą (jeżeli podczas tworzenia atrybutu włączono opcję „Wyszukiwanie na liście”)
- Znaczniki atrybutów można wstawić do wydruków np. do wydruku o typie Wypowiedzenie umowy. Lista znaczników atrybutów znajduje się na dodawaniu/edycji wydruku w sekcji „Umowa – atrybuty”.
Nowe kolumny na listach #
- na liście aplikacji / współdzielonych profili / zezwoleń / onboardingów / umów / uczestników szkoleń / certyfikatów / lokatorów na mieszkaniach / pracowników na projekcie/dziale/Kliencie:
- kolumna „Pracownik – Samochody” (kolumna analogiczna jak na liście pracowników)
- kolumna „Pracownik – Mieszkania” (kolumna analogiczna jak na liście pracowników)
- kolumna „Pracownik – Aplikacje” (kolumna analogiczna jak na liście pracowników)
- na liście umów
- kolumna „Źródło pozyskania kandydata na stanowisko zgodne z umową” (kolumna wyświetla źródło pozyskania jedynie aplikacji związanej ze stanowiskiem, na którą pracownik posiada umowę)
- na liście zezwoleń:
- kolumna “Podmiot pracodawca użytkownik” (wyświetla dane z pola „Podmiot pracodawca użytkownik” z oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi)
- na liście mieszkań:
- kolumna „Opłaty – składniki” (wskazuje tylko składniki opłat na mieszkaniu)
- istniejąca kolumna „Opłaty” została zmieniona na „Opłaty i potrącenia”
Pozostałe funkcjonalności #
- Dodanie obsługi systemu w języku norweskim. Język systemu może zmienić każda osoba z dostępem do systemu w Ustawieniach użytkownika. Język systemu można również wybrać podczas tworzenia/edycji kont użytkowników w Ustawieniach.
- W Ustawieniach > Moduły > Rekrutacje, sekcja „Autorespondery” została zmieniona na „Po zaaplikowaniu”. Znajduje się tam konfiguracja opcji dostępnych po tym, jak kandydat zaaplikuje (m.in. automatyczne dodanie tagów, wyświetlane podziękowanie, konfiguracja wysyłki autorespodera, czy przekierowanie na inny adres www)
- Formularz zapotrzebowania – dodanie domyślnego podziękowania po wysłaniu zgłoszenia przez Klienta: “Dziękujemy, Twoje zgłoszenie zostało wysłane.”